صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان / تسهیلات ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی برای دانش بنیان‌ها
تسهیلات ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی برای دانش بنیان‌ها

تسهیلات ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی برای دانش بنیان‌ها

کسب و کار نیوز- مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی از ارایه تسهیلات هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی در سال گذشته به شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و گفت: تسهیلات ارائه شده بخشی از منابع صندوق و بخش دیگر از منابع اهرمی بانک ها در قالب تفاهم نامه هایی در اختیار شرکت‌ها قرار گرفت.

به گزارش کسب و کار نیوز، محسن نوتاش در گفت و گویی اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد تامین مالی و حمایتی در راس شرکت های دانش بنیان است و با توجه به اینکه ذیل قانون حمایت شرکت ها و موسسات دانش بنیان تاسیس شده خدماتی را برای این شرکت ها ارائه می دهد، بنابر این شرکت های خلاق و فناور نمی توانند از همه خدمات این صندوق استفاده کنند. وی افزود: ارائه خدمات داش بنیان در چهار دسته اصلی بوده است که بخش اصلی آن ارائه تسهیلات قرض الحسنه و کم بهره تا تسهیلات بانکی را در برمی گیرد.

این مقام مسوول در صندوق نوآوری و شکوفایی به تسهیلگری هایی که این صندوق در اخذ تسهیلات بانکی برای شرکت های دانش بنیان دارد، بیان داشت: تنوع ارائه تسهیلات بسیار زیاد است؛ جایی تسهیلات بر اساس طرح و برنامه های آتی شرکت ها و در جایی دیگر بر اساس سوابق و وضعیت مالی و اعتباری شرکت ها ارائه می شود.

نوتاش مبلغ تسهیلات پرداخت شده این صندوق به دانش بنیان ها در سال گذشته را هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: تسهیلات ارائه شده بخشی از منابع صندوق و بخش دیگر از منابع اهرمی بانک ها در قالب تفاهم نامه هایی در اختیار شرکت ها قرار گرفته است.

وی یادآور شد: شرکت های طرح محور در بازه ۱۲ تا ۱۸ ماهه از محل صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات دریافت کردند و شرکت هایی که معیارهای ارائه تسهیلات بانکی را از نظر مالی – اعتباری و سوابق داشته باشند بعد از ارزیابی به بانک ها ارجاع می شوند تا بتوانند از سقف تسهیلات مدنظر بهره مند شوند.

مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی ضمانت های گرفته شده از شرکت ها را بسیار متنوع خواند و گفت: ضمانت نامه ها از چک و سفته گرفته تا ضامن حقیقی و حقوقی و ملکی و بانکی را شامل می شود و سعی داریم تا با انعطاف پذیری برای تسهیلات حتی از چند وثیقه همزمان استفاده کنیم تا مشکلی برای دریافت تسهیلات متوجه شرکت های دانش بنیان نباشد.

همچنین مطالعه کنید:

منظور: سال آینده فشار مالیاتی بر مردم نداریم

به گزارش کسب و کار نیوز، داوود منظور در گفتگو با رادیو درباره مالیات در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.