صفحه اصلی / اسلایدر / جزییات سپرده‌گذاری۷ هزار میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی در بورس
جزییات سپرده‌گذاری۷ هزار میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی در بورس

جزییات سپرده‌گذاری۷ هزار میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی در بورس

کسب و کار نیوز- عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی اظهار داشت: در مورد این 7 هزار میلیارد تومان موضوع سرمایه گذاری نیست بلکه صندوق سپرده‌گذاری می‌کند و صندوق تثبیت بازار سرمایه با این منابع وارد بازار می‌شود و بازگشت این منابع با نرخ سود مشخص خواهد بود.

به گزارش کسب و کار نیوز، علیرضا صالح درباره جزییات واریز ۷۰۰۰ میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه اظهار داشت: صندوق توسعه ملی با دو روش حمایت بازار سرمایه را دنبال می‌کند که اولین موضوع سپرده‌گذاری و دومین روش ورود مستقیم به بازار سرمایه است.

وی با بیان اینکه صندوق توسعه ملی تسهیلاتی به بازار سرمایه پرداخت نکرده است، تاکید کرد: منابع صندوق توسعه ملی در بازار سرمایه یا به صورت سپرده‌گذاری است و یا سرمایه‌گذاری و در قالب تسهیلات نیست و‌ واریز ۱۰۰۰ میلیارد تومان به صندوق تثبیت و ادامه پرداخت ۶ هزار میلیارد تومان در قالب سپرده‌گذاری است.

عضو هیات عامل و معاون منابع و مصارف صندوق توسعه ملی ادامه داد: در مورد این ۷ هزار میلیارد تومان موضوع سرمایه گذاری نیست بلکه صندوق سپرده‌گذاری می‌کند و صندوق تثبیت بازار سرمایه با این منابع وارد بازار می‌شود و بازگشت این منابع با نرخ سود مشخص خواهد بود.

صالح با اشاره به ورود مستقیم صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه گفت: صندوق برای حمایت از بازار سرمایه برخی از سهام را خریداری می‌کند و یک گروه کارشناسی و برنامه‌ریزی در صندوق، نسبت به خرید سهام و اینکه چه سهامی خریداری شود، اقدام می‌کند.

همچنین مطالعه کنید:

وزیر اقتصاد اعلام کرد/تزریق ۱۰۰ همت به اقتصاد با حذف مالیات سرمایه‌گذاران

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو و در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.