صفحه اصلی / اسلایدر / خودکفایی کشور در ساخت برخی از اقلام لوازم خانگی
خودکفایی کشور در ساخت برخی از اقلام لوازم خانگی

خودکفایی کشور در ساخت برخی از اقلام لوازم خانگی

کسب و کار نیوز- رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از خودکفایی در ساخت برخی از اقلام لوازم خانگی در کشور و افزایش میزان تولید در این حوزه خبر داد. اکبر پازوکی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در حاشیه بازدید از نمایشگاه لوازم خانگی گفت: از سال ۹۶ پس از واردات لوازم خانگی از اولویت برداشته شد و خوشبختانه امروز می ‌توانیم اعلام کنیم که مقدار تولید لوازم خانگی کشور حداقل به دو برابر رسیده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، او گفت: در حال حاضر با توجه به ممنوعیت ورود  لوازم‌خانگی به بازار  تمام کالاهای خارجی که در بازار وجود دارد به صورت قاچاق وارد کشور شده اند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: امروز افتخار می ‌کنیم که از پنج سال گذشته تا کنون تابلوهای سردر مغازه‌ ها یک عدد هم خارجی وجود ندارد. خوشبختانه امروز در برخی از  اقلام لوازم‌خانگی تقریبا خودکفا شده ‌ایم.

او گفت: برای استفاده از هر نوع موتوری و یا صادرات آن باید استاندارد روز دنیا کسب شود. تکنولوژی ساخت موتورهای یخچال و فریزر به سمت موتورهای اینورتر به معنای کم مصرف در حال حرکت است. زمانی در کشور موتور اینورتر وجود نداشت اما اکنون پس از لباسشویی و ظرفشویی وارد یخچال و فریزر شده است. پازوکی گفت: هیچ تولید کننده ای خواستار افزایش قیمت نیست چرا که بازار خود را از دست می دهد، قطعا اگر مواد اولیه و ارز افزایش پیدا نکند، قیمت تولیدات لوازم خانگی نیز ثابت خواهد ماند.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۶۱ درصدی درآمدهای گمرکی و مالیاتی در دولت سیزدهم

به گزارش کسب و کار نیوز ، داوود منظور در صفحه شخصی خودش در فضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.