صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / ۲۳۷۰ کلیومتر فیبر نوری تاکنون در کشور کشیده شده است
۲۳۷۰ کلیومتر فیبر نوری تاکنون در کشور کشیده شده است

۲۳۷۰ کلیومتر فیبر نوری تاکنون در کشور کشیده شده است

کسب و کار نیوز- پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها در ۲۳ استان آغاز شده است و حفاری و داکت گذاری در این شهرها انجام شده و یا در حال انجام است و تاکنون نیز ۲۳۷۰ کیلومتر فیبر کشی انجام گرفته است.

به گزارش کسب و کار نیوز، «عیسی زارع پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در جلسه بررسی پیشرفت پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها با حضور مدیران اپراتورهای فعال در این پروژه با تاکید بر اینکه این پروژه بزرگ و ملی است و تضمین کننده آینده نیم قرن کشور گفت: شما هم به عنوان مجریان این پروژه باید به خودتان ببالید که در این پروژ بزرگ و ملی سهم دارید.

وی افزود: هر قدمی که در این پروژه برداشته می شود حتما برای پیشرفت کشور و امیدآفرینی است و هر خانه ای که به فیبر نوری متصل می شود امید مردم به آینده بیشتر می شود و می تواند به کمک رشد و پیشرفت کشور بیاید. زارع پور با تاکید بر اینکه پروژه فیبر نوری منازل و کسب کارها به خوبی در مسیر حرکت خود قرار گرفته است، تصریح کرد: هرچه برای انجام این پروژه نیاز بوده از تامین مالی تا هماهنگی های بین دستگاهی به ویژه با شهرداران انجام گرفته است و تجربه یک سال اخیر نیز نشان داده است که هر مشکلی در مسیر این پروژه وجود داشته است به فضل الهی و با کمک یکدیگر حل شده است و در حال حاضر الحمدلله در این پروژه دیگر مشکل حل نشدنی وجود ندارد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه شرکت های فعال در این پروژه مقدمات خوبی را فراهم کرده اند اما نیاز است اکنون توسعه کارگاه را به طور ویژه مورد توجه قرار دهند، خاطرنشان کرد: باید روند کار شتاب دو چندانی بگیرد و پیش از آغاز فصل سرما به ویژه در استان های غربی و شمالی، کار حفاری به پایان برسد تا بتوان در پایان سال به تعهدات پیش بینی شده دست پیدا کرد که این کار نیازمند یک عزم و اراده جدی و کار جهادی است بنابراین ضروری است از امروز برنامه ریزی جدیدی را طراحی کنید.

زارع پور ادامه داد: از طرف دیگر حتما این موضوع را مورد توجه قرار دهید که پس از ایجاد پوشش در شهرها، تیم های نگهداری، پشتیبانی و بازاریابی خود را برای ایجاد اتصال و ارایه سرویس تقویت کنید تا رضایت مندی مردم را در این پروژه افزایش دهید.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: در قدم بعدی و پس از ایجاد ۲۰ میلیون پوشش، در قانون برنامه هفتم توسعه این موضوع پیش بینی شده است که تا سال ۱۴۰۷، ۲۰ میلیون ساختمان متصل شوند؛ بنابراین این پروژه تا اتصال آخرین خانه در کشور ادامه خواهد داشت. در ابتدای این جلسه نیز گزارشی از روند پیشرفت پروژه ارائه شد و در بخشی از این گزارش تاکید شد که پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها در ۲۳ استان آغاز شده است و حفاری و داکت گذاری در این شهرها انجام شده و یا در حال انجام است و تاکنون نیز ۲۳۷۰ کیلومتر فیبر کشی انجام گرفته است.

همچنین مطالعه کنید:

پلتفرم‌های مارکت پِلیس برای خریداران کالاهای آنلاین چه سودی دارند؟

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اقتصاد آنلاین، در دنیای آنلاین اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.