صفحه اصلی / اسلایدر / ه‍دف‌گذاری برای افزایش مبادلات ایران و ارمنستان تا ۳ میلیارد دلار
ه‍دف‌گذاری برای افزایش مبادلات ایران و ارمنستان تا ۳ میلیارد دلار

ه‍دف‌گذاری برای افزایش مبادلات ایران و ارمنستان تا ۳ میلیارد دلار

کسب و کار نیوز- وزیر راه و شهرسازی کشورمان در دیدار با نخست وزیر ارمنستان ضمن محکومیت جنایات رژیم غاصب کودک کش صهیونیستی و همچنین حمایت ایران از تمامیت ارضی ارمنستان، بر تکمیل کریدور شمال - جنوب و ه‍دف گذاری برای افزایش مبادلات دو کشور تا سه میلیارد دلار تاکید کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز دوشنبه در گفتگو با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در پایتخت این کشور، با یادآوری اینکه قفقاز همراه با صلح، خواسته ایران است، بیان کرد: حمایت از تمامیت ارضی ارمنستان جزو سیاست‌های ایران بوده و توسعه روابط با همسایگان جزو اصول و راهبردهای جمهوری اسلامی ایران است. وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به جنایت‌های رژیم اشغالگر قدس، بیان کرد: وحشی گری رژیم کودک کش صهیونیستی امر تازه‌ای نیست و ده‌ها سال این جنایت‌ها در پرونده این رژیم وجود داشته است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی ملتی را از سرزمین خودش بیرون می‌کند و برای این امر از هیچ ظلمی فروگذار نمی‌کند، کشورها نباید در این ظلمی که به مردم مظلوم در حصر که از زمین و ‌هوا بمباران می‌شوند، بی تفاوت باشند.

بذرپاش یادآور شد: تاریخ هیچ کس را به خاطر این بی تفاوتی تحسین نخواهد کرد. وی در گفتگو با نخست وزیر ارمنستان در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: تکمیل کریدورهای حمل و نقل بین دو کشور، زیرساخت اصلی توسعه خواهد بود و با سرعت هر چه بیشتر برای تکمیل آن باید اقدام کرد. بذرپاش خطاب به نخست وزیر ارمنستان گفت: کاهش تعرفه ترانزیت و عوارض جاده‌ای از ملزومات توسعه تجارت بین دو کشور است و لازم است در این خصوص همکاری لازم صورت گیرد.

وی بیان کرد: حجم مبادلات تجاری دو کشور در حال حاضر حدود ۷۰۰ میلیون دلار در سال است که می‌تواند به ۳ میلیارد دلار برسد. وزیر راه و شهرسازی در ادامه در گفتگو با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان ، آمادگی ایران را برای احداث پل دوم مرزی در نوردوز، استقبال از حضور شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارمنستان در ایران و صدور خدمات فنی و مهندسی شرکت‌های ایرانی و لزوم مشارکت بانک‌های ارمنستانی در اعطای ضمانت نامه اعلام کرد.

همچنین مطالعه کنید:

منظور: سال آینده فشار مالیاتی بر مردم نداریم

به گزارش کسب و کار نیوز، داوود منظور در گفتگو با رادیو درباره مالیات در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.