صفحه اصلی / سرخط خبرها / بیش از ۱۱۰۰ ساعت برنامه درباره غزه تولید شد
بیش از ۱۱۰۰ ساعت برنامه درباره غزه تولید شد

بیش از ۱۱۰۰ ساعت برنامه درباره غزه تولید شد

کسب و کار نیوز- رئیس صداوسیما ضمن حضور در کمیسیون امنیت ملی مجلس و ایراد گزارشی از فعالیت رسانه ملی طی دو هفته گذشته درباره تحولات فلسطین، گفت: بیش از هزار و ۱۰۰ ساعت برنامه در طول دو هفته درباره حادثه غزه در شبکه‌های متخلف صداوسیما اعم از سیما، صدا، خبر، رادیو، استانی و برون مرزی تولید و پخش شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، پیمان جبلی، رئیس رسانه ملی که در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس حضور یافته بود، گفت: در این فرصت با اعضای کمیسیون امنیت ملی درباره بحران غزه و واکنش وحشیانه رژیم صهیونیستی به عملیات پیروزمندانه طوفان الاقصی صحبت کردیم. در این جلسه ابعاد مختلف این حادثه به ویژه در حوزه افکار عمومی و واکنش‌های رسانه ای و نوع عملکرد رسانه ملی بررسی شد.

وی در ادامه با اشاره به دیدگاه اعضای کمیسیون درباره نقش صداوسیما در برخورد با این گونه بحران‌ها عنوان کرد: امیدواریم با احکامی‌که در برنامه لحاظ می‌شود، بتوانیم بنیه رسانه ملی را برای مواجهه با اتفاقات مهم همچون مسائل غزه تقویت کنیم.

رئیس سازمان صداوسیما در این جلسه به بیش از هزار و ۱۰۰ ساعت برنامه در طول دو هفته درباره حادثه غزه که در شبکه‌های متخلف صدا و سیما اعم از سیما، صدا، خبر، رادیو، استانی و برون مرزی تولید و پخش شد، تصریح کرد: همچنین این گزارش، ۵۸۷ صفحه پیوست داشت که با جزئیات به برنامه‌های گوناگون در قالب‌های مختلف از جمله مستند، گفتگوهای تبیینی، میان برنامه، پخش فیلم سینمایی و غیره پرداخته شده بود و مورد توجه نمایندگان قرار گرفت.

وحید جلال‌زاده نیز در گفت و گوی دیگری، با اشاره به جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی‌گفت: این کمیسیون از ساعات اولیه عملیات غرورآفرین و تاریخی طوفان الاقصی اقدام به برگزاری جلسات با مسئولان مختلف در دستگاه‌های مربوطه کرد و علیرغم درگیری مجلس به صورت دو و سه شیفت برای بررسی احکام لایحه برنامه هفتم توسعه کشور، توانستیم در خلال آن، ۵ جلسه ویژه برگزار کنیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی‌ با اشاره به میزبانی این کمیسیون از پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما در این جلسه، تصریح کرد: رئیس صداوسیما گزارشی از عملکرد رسانه ملی ارائه کرد و در کنار آن نمایندگان نیز نقدها و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه دست صداوسیما برای اقدامات رسانه ای باید باز و پر باشد، عنوان کرد: زمانی که می‌گوییم چرا رسانه ملی به اندازه رسانه‌های دیگر منطقه ای و بین المللی، ظاهر نمی‌شود باید تجهیزات و امکانات آن را نیز با رسانه‌های رقیب مقایسه کنیم که آقای جبلی در این زمینه معتقد بود باید این موضوع در بودجه سالیانه و برنامه هفتم دیده شود تا بتوانیم خود را برای موقعیت ها و حوادث تاریخی آینده آماده کنیم.

جلال زاده با اشاره به مبحث دومی‌که در این جلسه مطرح شد، بیان کرد: در این جلسه تأکید شد که از ظرفیت مجلس شورای اسلامی در مباحث تحلیلی در برنامه‌های شبکه‌های مختلف صداوسیما استفاده شود به ویژه که کمیسیون امنیت ملی یک کمیسیون تخصصی است که دقیق ترین خبرها در حوزه منطقه و بین الملل در دست اعضای آن است؛ از سوی دیگر سابقه اجرایی و سیاسی بالای نمایندگان عضو این کمیسیون ظرفیت دیگری برای صداوسیما خواهد بود که آقای جبلی ضرورت توجه به استفاده از این ظرفیت ها را پذیرفت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: نمایندگان از عملکرد صداوسیما طی دو هفته اخیر در خصوص حادثه غزه قدردانی و نکات خود را مطرح کردند که امیدواریم به آنها توجه لازم صورت گیرد.

همچنین مطالعه کنید:

ایجاد ۹۰ هزار شغل خانگی در سال جاری

به گزارش کسب و کار نیوز، محمود کریمی بیرانوند با بیان اینکه سال گذشته ۱۰۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.