صفحه اصلی / اسلایدر / رشد ۲۳ درصدی تولید انواع خودرو + جدول
رشد ۲۳ درصدی تولید انواع خودرو + جدول

رشد ۲۳ درصدی تولید انواع خودرو + جدول

کسب و کار نیوز- تولید انواع خودرو در 6 ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 23 درصد رشد کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، بر اساس آمار اعلامی از سوی وزارت صمت، در شهریور ماه امسال ۸۹ هزار و ۵۴ دستگاه خودروی سواری توسط بخش دولتی و خصوصی در کشور تولید شده است که در مقایسه با تولید ۸۶ هزار و ۴۵۱ دستگاه خودروی سواری در شهریور ماه سال گذشته تولید در این بخش ۳ درصد رشد داشته است.

در ۶ ماهه نخست امسال ۵۴۵ هزار و ۱۸۰ دستگاه خودروی سواری و در ۶ ماهه نخست سال گذشته ۴۵۶ هزار و ۶۱۷ دستگاه خودروی سواری توسط بخش خصوصی و دولتی تولید شده است که مقایسه این ارقام نشان می دهد که تولید خودروی سواری ۱۹ درصد رشد داشته است. بررسی آمار اعلامی وزارت صمت نشان می دهد که در نیمه اول سال ۱۴۰۱ به تعداد ۱۰۵ هزار و ۷۲۲ دستگاه خودروی ناقص نیز تکمیل شده بود که به لحاظ خودروهای تکمیل شده نیمه اول سال ۱۴۰۱ مقدار رشد تولید نیمه اول سال جاری نسبت به تولید و تکمیل نیمه اول سال ۱۴۰۱ حدود ۲.۱ درصد خواهد بود.

تولید وانت در ۶ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۶ درصد رشد داشته است بطوری که در ۶ ماهه نخست امسال ۷۶ هزار و ۳۲ دستگاه وانت و در ۶ ماهه نخست سال گذشته ۵۲ هزار و ۸۲ دستگاه وانت تولید شده است.

همچنین در شهریور ماه سال گذشته ۱۱ هزار و ۴۲۴ دستگاه وانت و در شهریور ماه امسال ۱۴ هزار و ۱۵ دستگاه وانت تولید شد که بر این اساس تولید وانت در شهریور امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد رشد داشته است.

این گزارش می افزاید:  تولید مینی بوس و میدل باس در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳ درصد رشد داشته است. اما تولید اتوبوس در شهریور امسال نسبت به شهریور سال گذشته ۳۵ درصد کاهش داشته و در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد کاهش یافته است. در ۶ ماهه ابتدای امسال ۴۲۰ دستگاه اتوبوس و در ۶ ماهه ابتدای سال گذشته ۵۶۰ دستگاه اتوبوس تولید شده است.

تولید کامیونت، کامیون و کشنده نیز در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۴ درصد رشد داشته است. در مجموع تولید انواع خودرو در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد رشد داشته است بطوری که در ۶ ماهه اول سال گذشته ۵۲۴ هزار و ۲۵۶ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شده اما در ۶ ماهه ابتدای امسال ۶۴۲ هزار و ۹۳۰دستگاه انواع خودرو تولید شده است.

در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۸ در مجموع ۳۷۹ هزار و ۷۹۶ دستگاه انواع خودرو و در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ در مجموع ۴۶۸ هزار و ۹۵۳ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شده است. همچنین در این مدت در سال ۱۴۰۰ در مجموع ۴۸۶ هزار و ۴۴۴ دستگاه انواع خودرو تولید شده است.

همچنین مطالعه کنید:

پرداخت نیمی از سود سهام عدالت تا پایان آذرماه

به گزارش کسب و کار نیوز، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.