صفحه اصلی / اسلایدر / تولید ۶۴۳ هزار دستگاه خودرو در نیمه اول سال جاری
تولید ۶۴۳ هزار دستگاه خودرو در نیمه اول سال جاری

تولید ۶۴۳ هزار دستگاه خودرو در نیمه اول سال جاری

کسب و کار نیوز- مدیرکل صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید 643 هزار دستگاه خودرو در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: برنامه‌های تحولی دولت سیزدهم در حوزه تولید و تنظیم بازار خودرو نسبت به سنوات گذشته رشد مطلوبی داشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز، عبدالله توکلی لاهیجانی با اعلام این خبر اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری همچنین ۵۴۵ هزار دستگاه خودروی سواری تولید شده است و ما ‌شاهد به ثمر نشستن برنامه‌های تحولی دولت سیزدهم در حوزه تولید و همچنین تنظیم بازار خودرو هستیم.

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان داشت:‌ در مدت یاد شده ۷۶ هزاردستگاه خودروی وانت در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از ۴۶ درصد رشد برخوردار بوده است. توکلی لاهیجانی بیان داشت: علاوه بر این، در نیمه اول امسال حدود ۲هزار دستگاه خودروی ون تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

مدیرکل صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید حدود ۱۹ هزار دستگاه انواع خودروی سنگین (کامیون، کامیونت و کشنده) و رشد ۴۴ درصد تولید در این حوزه، از دیگر آمار قابل ذکر است.

* رشد ۷۲ درصدی تولید خودروسازان خصوصی

وی افزود: علاوه بر این در نیمه نخست امسال حدود ۱۳۹هزار دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شد که در مقایسه با تولید ۸۱ هزار دستگاه در مدت مشابه پارسال، حدود ۷۲ درصد رشد تولید را نشان می‌دهد.

توکلی لاهیجانی بیان داشت: در این مدت سهم بخش خصوصی از تولید خودرو در کشور ۲۲ ‌درصد بوده است. مدیرکل صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در حوزه توسعه فناوری‌های جدید در صنعت خودرو نیز برنامه های جامعی در وزارت صمت تدوین شده است که امیدواریم ثمرات آن را در آینده نزدیک در جامعه شاهد باشیم.

همچنین مطالعه کنید:

پرداخت نیمی از سود سهام عدالت تا پایان آذرماه

به گزارش کسب و کار نیوز، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.