صفحه اصلی / اسلایدر / افزایش جزئی نرخ بهره بین بانکی+جدول
افزایش جزئی نرخ بهره بین بانکی+جدول

افزایش جزئی نرخ بهره بین بانکی+جدول

کسب و کار نیوز- نرخ بهره بین بانکی در هفته منتهی به ۱۹ مهر با افزایش جزئی به ۲۳.۷۶ درصد رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز، تازه‌ترین تغییرات نرخ سود بین بانکی نشان میدهد که این نرخ در هفته منتهی به ۱۹ مهر ماه نرخ بهره بین بانکی در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن به ۲۳.۷۶ درصد رسیده است. نرخ سود بین بانکی در هفته پایانی تیرماه، پس از ۶ هفته درجا زدن در کانال ۲۳.۴ درصدی، وارد کانال جدید ۲۳.۵ درصدی شد و از اوخر شهریورماه نیز با عبور از این کانال وارد دامنه ۲۳.۶ درصدی شده بود اما از هفته‌های قبل با رکورد زنی جدید وارد کانال ۲۳.۸ درصد شد ولی طی دو هفته گذشته به کانال ۲۳.۷ درصد بازگشت.

نرخ سود بانکی|سود بانکی , بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ,

به گزارش تسنیم، روند صعودی نرخ بهره بین‌بانکی از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده بود؛ از هفته منتهی به ۳۰ آذرماه، نرخ سود بین‌بانکی وارد کانال ۲۱درصدی شده و تا هفته منتهی به ۱۹ بهمن ماه در همین کانال در نوسان بود ولی از ۲۶ بهمن ماه این نرخ رکورد جدیدی در کانال ۲۲درصدی به ثبت رساند و حالا این نرخ در کانال ۲۳درصدی در نوسان است.

نرخ سود بین‌بانکی چیست؟

ممکن است بانک‌ها در دوره‌های مالی کوتاه‌مدت روزانه یا هفتگی با کسری یا مازاد نقدینگی روبه‌رو شوند. اگر بانکی دچار کسری نقدینگی شود، باید از طریق وام گرفتن آن را جبران کند تا به حالت تعادل برسد، برای اینکه بانک‌ها برای حل این مشکل به بانک مرکزی نیاز نداشته باشند، بازاری را به‌نام بازار بین‌‌بانکی تشکیل داده‌اند که در آن به یکدیگر وام دهند. اکثر وام‌های بین‌بانکی سررسید کوتاه‌مدت یک‌هفته‌ای یا کمتر دارند. وام‌دهی بانک‌ها به یکدیگر بر مبنای یک نرخ سودی است که به آن نرخ سود بین‌بانکی گفته می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

منظور: بانک‌ها ملزم به واگذاری املاک مازاد خود هستند

به گزارش کسب و کار نیوز؛ داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه در سی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.