صفحه اصلی / اسلایدر / واردات ۵۳۹ دلار برنج از هند در ۷ ماه/ صادرات ایران به هند ۹ درصد رشد کرد
واردات ۵۳۹ دلار برنج از هند در ۷ ماه/ صادرات ایران به هند ۹ درصد رشد کرد

واردات ۵۳۹ دلار برنج از هند در ۷ ماه/ صادرات ایران به هند ۹ درصد رشد کرد

کسب و کار نیوز- وزارت بازرگانی و صنعت هند از رشد ۹ درصدی صادرات ایران به این کشور در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، آمارهای رسمی وزارت بازرگانی و صنعت هند نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران طی ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی به ۱ میلیارد و ۱۷۱ میلیون دلار رسیده است. این رقم نسبت به مبادلات ۱ میلیارد و ۶۰۴ میلیون دلاری مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش صادرات هند به ایران در ۷ ماهه نخست امسال کاهش ۳۷ درصدی داشته و به ۷۷۸ میلیون دلار رسیده است. هند در مدت مشابه سال قبل ۱ میلیارد و ۲۴۳ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود. اما واردات هند از ایران در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی رشد ۹ درصدی داشته و به ۳۹۳ میلیون دلار بالغ شده است. هند در ۷ ماهه سال قبل ۳۶۱ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود. برنج، میوه و چای مهم‌ترین کالاهای صادراتی هند به ایران در ۷ ماهه امسال بوده است. هند در این دوره ۵۳۹ میلیون دلار برنج، ۳۰ میلیون دلار میوه و ۱۸ میلیون دلار چای به ایران صادر کرده است.

فرآورده‌های نفتی، مواد خام تولید رنگ و انواع میوه نیز مهم‌ترین کالاهای وارداتی هند از ایران در ۷ ماهه نخست ۲۰۲۳ بوده‌اند. هند ۱۵۶ میلیون دلار فرآورده‌ نفتی، ۱۰۵ میلیون دلار مواد خام تولید رنگ و ۷۰ میلیون دلار میوه از ایران در این مدت وارد کرده است.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۴۲ میلیارد دلاری تجارت غیر نفتی

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد رضوانی‌فر – معاون وزیر اقتصاد – اظهار کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.