صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / ترافیک سالانه ۳۰۰ میلیونی مرسولات پستی/تاکید بر لزوم سرعت در هوشمندسازی
ترافیک سالانه ۳۰۰ میلیونی مرسولات پستی/تاکید بر لزوم سرعت در هوشمندسازی

ترافیک سالانه ۳۰۰ میلیونی مرسولات پستی/تاکید بر لزوم سرعت در هوشمندسازی

کسب و کار نیوز- ترافیک سالانه مرسولات پستی ۳۰۰ میلیون بسته است، هر بسته و نامه‌ای که وارد شبکه پستی کشور می‌شود، گره‌ای از مشکلات افراد باز می‌کند.

به گزارش کسب و کار نیوز، عیسی زارع پور در مراسم روز جهانی پست و رونمایی از چند پروژه پستی  با بیان اینکه انتظار ما از همکاران پستی این است که شتاب در روند هوشمندسازی کامل شبکه پستی را در دستور کار خود قرار بدهند تا بتوانیم به مردم بگوییم این شبکه به شکل کامل هوشمند شده است، اظهار داشت: شرکت ملی پست جزو معدود دستگاه‌هایی است که تعطیلی ندارند و در مراکز تجزیه نیز به صورت ۳ شیفت مشغول به کار هستند.

وی افزود: ترافیک سالانه مرسولات پستی ۳۰۰ میلیون بسته است، هر بسته و نامه‌ای که وارد شبکه پستی کشور می‌شود، گره‌ای از مشکلات افراد باز می‌کند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: درباره هوشمندسازی پست بارها صحبت کردیم و خوشحالیم که قدم‌هایی در این حوزه برداشته شده است. اما این روند باید شتاب بگیرد.

وی تصریح کرد: هوشمندسازی یعنی استفاده از تمام فناوری‌هایی که در این حوزه وجود دارد تا در تمامی مراحل هوشمند شویم. زمانی که مردم مرسوله را تحویل پست می‌دهند بتوانند زمان و روز دریافت را مشخص کند و در همان زمان تحویل بگیرد.

زارع پور با بیان اینکه امروز پست پیشران اقتصاد دیجیتال کشور است، خاطرنشان کرد: هر روز به تعداد کسب و کارهای هوشمند اضافه می‌شود و باید مسیر هوشمندسازی ما نیز سرعت بگیرد. وی با بیان اینکه اگر پست متحول شود حتما می‌تواند توسعه کسب و کارها را رقم بزند، افزود: این کار باید با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان رخ دهد.

همچنین مطالعه کنید:

شهرک‌های صنعتی ۶ روز هفته شبانه‌روزی برق تحویل می‌گیرند

به گزارش کسب و کار نیوز، علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو در نشست مشترک با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.