صفحه اصلی / اسلایدر / افزایش ۶ برابری تأمین آب از دریا در دستور کار وزارت نیرو
افزایش ۶ برابری تأمین آب از دریا در دستور کار وزارت نیرو

افزایش ۶ برابری تأمین آب از دریا در دستور کار وزارت نیرو

کسب و کار نیوز- تأمین آب از منابع غیرمتعارف در دستور کار ویژه وزارت نیرو قرار گرفته و در این راستا برنامه‌ریزی شده تأمین آب از دریا رشدی ۶برابری نسبت به وضعیت فعلی داشته باشد.

به گزارش کسب و کار نیوز، در تمامی دنیا شهرهای ساحلی از ظرفیت شیرین‌سازی آب دریا برای تأمین نیاز مصارف مختلف خود استفاده می‌کنند که این مهم در ایران با سالها عقب‌ماندگی در توسعه مواجه بوده است.

هم‌اکنون از مجموع مصرف ۹.۲ میلیارد مترمکعب مصرف سالانه آب در بخش شرب، ۱۰۰ میلیون مترمکعب از طریق شیرین‌سازی آب دریا تأمین می شود. همچنین از مصرف ۲.۷ میلیارد مترمکعبی مصرف سالانه آب در بخش صنعت، ۶۰۰ میلیون مترمکعب از آب دریا تأمین می‌شود که تمامی این تأمین آب در سواحل جنوبی کشور است. به‌عبارتی ایران در حال حاضر از مصرف سالانه ۹۲ میلیارد مترمکعبی آب در کشور، حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب را از دریا تأمین می‌کند.

برنامه ریزی شده این ۷۰۰ میلیون مترمکعب به ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب در سال برسد که از این رقم، ۶۰۰ میلیون مترمکعب در بخش شرب و ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب در بخش صنعت استفاده شود. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، این ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب تأمین آب از دریا، ۵۰درصد برای مناطق ساحلی و ۵۰درصد برای انتقال آب به استان‌های غیرساحلی خواهد بود.

با پروژه‌های متعددی که در این بخش در حال اجرا است، بخشی از این افزایش ظرفیت تا پایان دولت سیزدهم به مدار بهره‌برداری خواهد رسید.

همچنین مطالعه کنید:

وزیر اقتصاد اعلام کرد/تزریق ۱۰۰ همت به اقتصاد با حذف مالیات سرمایه‌گذاران

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو و در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.