صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان / ساخت شارژر ۲ نوع خودروی هیبریدی خارجی از سوی دانش‌بنیان‌ها
ساخت شارژر ۲ نوع خودروی هیبریدی خارجی از سوی دانش‌بنیان‌ها

ساخت شارژر ۲ نوع خودروی هیبریدی خارجی از سوی دانش‌بنیان‌ها

کسب و کار نیوز- گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به طراحی و ساخت شارژرهای دو نوع خودروی وارداتی هیبریدی شدند.

به گزارش کسب و کار نیوز، حسین ادیبی، مدیر عامل این شرکت‌ دانش بنیان تولید ماژول‌های برقی را از جمله زمینه‌های تحقیقاتی این شرکت نام برد و اظهار کرد: در ایران دو نوع خودروی وارداتی داریم که می‌توانند از این شارژرها استفاده کنند و هدف‌گذاری ما نیز برای تولید این نوع شارژرها، صادرات است.

وی ادامه داد: یکی از انواع خودروهای وارداتی که می‌توانند از این شارژرها استفاده کنند، خودروی میتسوبیشی اوتلندر مدل PHEV است. این خودرو دارای دو باک و هیبریدی است که هم مصرف بنزینی دارند و هم باتری دارند. مصرف سوخت در این خودرو در ۱۰۰ کیلومتر به ۲ لیتر می‌رسد، به این معنا که در هر ۱۰۰ کیلومتر ۲ لیتر مصرف بنزین دارد. شارژرهای تولید این شرکت قابلیت استفاده در این خودرو را دارند.

ادیبی، خودروی BMW مدل I8 را از دومین نوع خودرویی دانست که می‌توان برای شارژ آن از این شارژرها استفاده کرد. مدیر عامل این شرکت بهره‌گیری از این شارژرها در کشور را از دیگر اهداف تولید این محصول ذکر کرد و در این باره توضیح داد: در آینده در صورتی که ممنوعیت واردات خودروها رفع شود، به دلیل تعرفه‌های پایین‌تر خودروهای هیبریدی و برقی، این دورنما را داریم که این محصول را در ایران نیز به فروش برسانیم.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۶۱ درصدی درآمدهای گمرکی و مالیاتی در دولت سیزدهم

به گزارش کسب و کار نیوز ، داوود منظور در صفحه شخصی خودش در فضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.