صفحه اصلی / اسلایدر / ۴۳ درصد مخازن سدهای کشور پر آب است
۴۳ درصد مخازن سدهای کشور پر آب است

۴۳ درصد مخازن سدهای کشور پر آب است

کسب و کار نیوز- میزان پرشدگی سدهای کشور در هفته نخست سال آبی جدید (ابتدای مهر ماه ۱۴۰۲ تا پایان شهریور ۱۴۰۳) به ۴۳ درصد کاهش یافته است.

به گزارش کسب و کار نیوز، بخشی از آب مورد نیاز کشور از آب موجود در مخازن سدهای کشور تأمین می‌شود. زمانی که سدها پر آب باشند ۶۰ درصد آب موردنیاز از سدها تأمین خواهد شد و در زمان کم‌آبی سدها این رقم به ۴۰ درصد کاهش می‌یابد.

بر اساس گزارش‌های تازه منتشر شده وضعیت بارشی کشور در هفته نخست سال آبی جدید چندان مطلوب نبوده و همین امر بر موجودی آب پشت مخازن سدها تأثیر داشته است. بر اساس آماری که دفتر اطلاعات و داده‌های آب کشور اعلام کرده است میزان پرشدگی سدهای کشور از ابتدای سال آبی جدید (ابتدای مهر) تا هشتم مهر تنها ۴۳ درصد بوده است.

حجم آب موجود در سدها نیز از ابتدای سال آبی جدید تا هشت مهر ماه امسال به ۲۱ میلیارد و ۳۱۰ میلیون مترمکعب رسیده است. این میزان نسبت به ۱۸ میلیارد و ۷۷۰ میلیون مترمکعب سال گذشته رشد ۱۴ درصدی دارد. بر این اساس حجم ورودی آب به سدها نیز از ابتدای سال آبی جدید تا ۸ مهر به ۲۵۰ میلیون مترمکعب رسید که این میزان در مقایسه با ۲۲۰ میلیون مترمکعب سال گذشته از رشد ۱۴ درصدی برخوردار است.

حجم خروجی آب از سدها نیز از ابتدای سال آبی جدید تا ۸ مهر به عدد ۶۴۰ میلیون مترمکعب رسیده که نسبت به ۵۹۰ میلیون مترمکعب پارسال ۸ درصد رشد دارد. امروز سازمان هواشناسی از پیش‌بینی ادامه فعالیت سامانه بارشی تا روز پنجشنبه در ۱۱ استان خبر داده که همین امر اثر مثبتی بر موجودی مخازن سدها خواهد داشت.

همچنین مطالعه کنید:

منظور: سال آینده فشار مالیاتی بر مردم نداریم

به گزارش کسب و کار نیوز، داوود منظور در گفتگو با رادیو درباره مالیات در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.