صفحه اصلی / اسلایدر / بانک‌ها ۲۰ درصد تکلیف نهضت ملی مسکن را انجام دادند/ زمین ۱.۵ میلیون واحد تامین شد
بانک‌ها ۲۰ درصد تکلیف نهضت ملی مسکن را انجام دادند/ زمین ۱.۵ میلیون واحد تامین شد

بانک‌ها ۲۰ درصد تکلیف نهضت ملی مسکن را انجام دادند/ زمین ۱.۵ میلیون واحد تامین شد

کسب و کار نیوز- مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اعلام این‌که بانک‌ها به ۲۰ درصد تعهدات پرداخت نهضت ملی مسکن عمل کردند،گفت:‌ زمین ۱.۵ میلیون واحد طرح مذکور تامین شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، ارسلان مالکی اظهار کرد: بانک ها در سال اول باید ۳۶۰ هزار میلیارد تومان و در سال دوم ۴۵۸ میلیارد تومان برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن پرداخت می کردند. وی ادامه داد: بانک‌ها تاکنون فقط ۱۷۱ همت پرداخت کرده‌اند که معادل ۲۰.۲ درصد از تعهدات است.

وی با یادآوری این‌که حدود ۲۴ هزار هکتار زمین نهضت ملی مسکن در مراحل رسیدگی است،‌ افزود: تا امروز ۳۴ هزار و  ۶۹۵ هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن قطعی و نهایی شده است. همچنین ۱۶ هزار هکتار زمین برای شهرک‌سازی مصوب شده که قرار است ۵۰ شهرک در سراسر کشور ایجاد شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که تاکنون زمین ساخت یک میلیون و ۵۵۵ هزار واحد نهضت ملی مسکن  تامین شده است،‌ اضافه کرد: در یک سال  گذشته  ۲۰ هزار هکتار الحاق اراضی به شهرها داشته ایم که  عدد بسیار بزرگ است و انقلابی در تامین زمین بوده است. البته در برخی از مناطق به دلایل خاص تامین زمین بسیار دشوار است که یکی از آنها ایلام است.

مالکی بیان کرد: ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن الزام می کند که باید  دستگاه ها اراضی مازاد خود را  بدهند که در قالب این طرح  ۵۶۰۰ هکتار از اراضی  مازاد دستگاه‌ها ارائه شده است.  ۲۵۰۰ هکتار از این میزان با شناسایی که داشتیم از طرح خارج شدند  و ۲۶۰۰ هکتار مانده است که بخش زیادی از آنها از اراضی دانشگاه ها است و در قالب تفاهم نامه ای که  با وزارت‌  علوم داشتیم  مقرر شد اراضی مازاد  برای ساخت مسکن کارکنان دانشگاه و اعضای هیئت علمی تحویل داده شود.

همچنین مطالعه کنید:

پلتفرم‌های مارکت پِلیس برای خریداران کالاهای آنلاین چه سودی دارند؟

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اقتصاد آنلاین، در دنیای آنلاین اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.