صفحه اصلی / اسلایدر / آغاز فاز دوم واگذاری اراضی طرح جوانی جمعیت از فردا
آغاز فاز دوم واگذاری اراضی طرح جوانی جمعیت از فردا

آغاز فاز دوم واگذاری اراضی طرح جوانی جمعیت از فردا

کسب و کار نیوز- وزیر راه و شهرسازی گفت: فاز دوم واگذاری اراضی طرح جوانی جمعیت به مناسبت جشن‌های ربیع الاول از فردا آغاز می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، اعطای اراضی به متقاضیان در قالب طرح جوانی جمعیت یکی از مهم‌ترین بند‌های قانون جوانی جمعیت است که اجرای آن نقش بسیار موثری در کاهش نگرانی والدین در حوزه تامین مسکن و ساختمان دارد. مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی امروز در جلسه شورای عالی مسکن گفت: فاز دوم واگذاری اراضی طرح جوانی جمعیت به مناسبت جشن‌های ربیع الاول از فردا آغاز و در این مرحله ۲۰ هزار قطعه زمین به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر واگذار می‌شود.

به گفته وزیر راه و شهرسازی با احتساب ۱۲ هزار قطعه اراضی که پیش از ایام محرم و صفر به متقاضیان واگذار شده بود میزان اراضی واگذار شده به ۳۲ هزار قطعه می‌رسد.

مجلس در قانون بودجه ۱۴۰۲ برای حمایت از خانواده و تحقق جوانی جمعیت طرح‌هایی تشویقی در نظر گرفته است. بر این اساس وزارت راه و شهرسازی به تازگی مکلف شده است یک قطعه زمین یا واحد مسکونی به صورت رایگان به خانواده‌های دارای چهار فرزند و بیشتر زیر ۲۰ سال اختصاص دهد البته در متن اولیه این بند از لایحه بودجه، شرایط کمی متفاوت بود. ابتدا قرار بود یک قطعه زمین یا واحد مسکونی به صورت رایگان به خانواده‌های صاحب فرزندان چهار قلو و بیشتر اختصاص یابد که پس از اصلاح، خانواده‌های دارای چهار فرزند و بیشتر زیر ۲۰ سال جایگزین شدند.

خانوار‌ها برای واگذاری زمین رایگان به خانواده‌های دارای چهار فرزند‌ می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir برای دریافت زمین ثبت‌نام کنند. دولت در طرحی دیگر تعیین کرده است تا به خانواده‌های دارای سه فرزند نیز زمین واگذار کند. سرپرست دفتر امور واگذاری زمین و مسکن سازمان ملی زمین و مسکن شروطی برای دریافت این زمین‌ها اعلام کرده است. طبق قانون و آیین‌نامه اجرایی، همه خانواده‌هایی که تاریخ تولد فرزند سوم آن‌ها همزمان یا پس از زمان تصویب قانون جوانی جمعیت (۲۴ آبان ۱۴۰۰) باشد، مشمول این تسهیلات می‌شوند.

همچنین مطالعه کنید:

پلتفرم‌های مارکت پِلیس برای خریداران کالاهای آنلاین چه سودی دارند؟

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اقتصاد آنلاین، در دنیای آنلاین اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.