صفحه اصلی / اسلایدر / عرضه ۲.۳ میلیون تن محصول در بورس کالا
عرضه ۲.۳ میلیون تن محصول در بورس کالا

عرضه ۲.۳ میلیون تن محصول در بورس کالا

کسب و کار نیوز- تالارهای بورس کالای ایران در نخستین روز هفته (شنبه اول مهر) میزبان عرضه ۲ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۴۸۷ تن انواع کالا و محصول است.

به گزارش کسب و کار نیوز، تالارهای بورس کالای ایران در نخستین روز هفته (شنبه اول مهر) میزبان عرضه ۲ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۴۸۷ تن انواع کالا و محصول است.در تالار محصول‌های صنعتی و معدنی ۹۴۷ هزار تن گندله سنگ آهن، ۱۴۵ هزار و ۵۰۰ تن آهن اسفنجی، ۷۴ هزار و ۵۹۵ تن شمش بلوم، ۳۵ هزار و ۹۰ تن ورق گرم خودرو، ۲۸ هزار و ۷۹۹ تن میلگرد، ۲۰ هزار تن ورق گالوانیزه خودرو، ۱۰ هزار تن ورق گرم و یک هزار و ۷۴۸ تن تیرآهن عرضه می شود.

تالار پتروشیمی و فرآورده های نفتی عرضه ۲۱ هزار و ۹۴۲ تن مواد پلیمری و شیمیایی را شاهد خواهد بود. تالار صادراتی هم عرضه ۳۵ هزار و ۴۰ تن قیر را تجربه می کند. در تالار حراج باز نیز ۶۸۵ هزار و ۳۰۰ تن کنسانتره سنگ آهن، ۲۰۰ هزار تن سنگ آهن دانه بندی، ۱۰۰ هزار تن سنگ آهن کلوخه، ۳ هزار تن سولفات سدیم و ۲۴۰ تن متیلن دی فینیل دی ایزوسیانات پلیمریک روی تابلو می رود. بازار فرعی نیز میزبان عرضه ۳ هزار و ۴۰۰ عدد تراورس چوبی فرسوده، ۲ هزار و ۶۰۲ عدد تراورس بتنی فرسوده، ۸ هزار و ۷۳۳ تن میلگرد کلاف و ۵۰۰ تن کائولن است.

* ۵.۷ میلیون گواهی سپرده در بورس کالا دست‌ به‌ دست شد 

بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالای ایران در هفته پایانی شهریور میزبان معامله ۵ میلیون و ۷۵۱ ورق بهادار مبتنی بر کالا به ارزش ۲۶۳ میلیارد تومان بود. تمام سکه طلا از لحاظ ارزش معاملات و سیمان از نظر حجم معاملات برتر از سایر دارایی ها، در جایگاه نخست ایستاد. ۵ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۶۶۲ ورق بهادار مبتنی بر کالا به ارزش ۲۶۳ میلیارد و ۲۴۸ میلیون تومان در بازار گواهی سپرده کالایی در بورس کالا در هفته گذشته معامله شد. در هفته منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ بیش از ۵۶۵ هزار و ۷۰۰ گواهی سپرده تمام سکه طلا به ارزش ۱۵۶ میلیارد تومان منعقد شد.
در جریان معاملات هفته گذشته، ۹۷ هزار و ۷۵ اوراق گواهی سپرده شمش طلا در حالی منعقد شد که این دارایی پایه ارزش ۲۹ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان را ثبت کرد.
سیمان با ثبت معامله ۳ میلیون و ۹۹۵ هزار گواهی سپرده، رتبه نخست از نظر حجم را به ثبت رساند و ارزش معاملات این دارایی ۴ میلیارد و ۵۷۴ میلیون تومان شد. ارزش معاملات ۸۱۹ هزار و ۸۱۲ گواهی سپرده زعفران ۳۸ میلیارد تومان بود و ارزش معاملات ۲۷۴ هزار و ۷۵ گواهی سپرده شیشه نیز ۳۴ میلیارد و ۵۹۶ میلیون تومان شد.

همچنین مطالعه کنید:

پلتفرم‌های مارکت پِلیس برای خریداران کالاهای آنلاین چه سودی دارند؟

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اقتصاد آنلاین، در دنیای آنلاین اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.