صفحه اصلی / اسلایدر / مصرف برق و گاز در ایران ۲ برابر ترکیه و عربستان است
مصرف برق و گاز در ایران ۲ برابر ترکیه و عربستان است

مصرف برق و گاز در ایران ۲ برابر ترکیه و عربستان است

کسب و کار نیوز- مدیر کل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو با اعلام اینکه مصرف برق و گاز در ایران ۲ برابر ترکیه و عربستان است، گفت: سرانه مصرف انرژی در ایران بالاتر از همه کشورها بوده و علت اصلی آن هم عدم توجه به بهینه‌سازی محصولات صنعتی مورد استفاده در بخش خانگی است.

به گزارش کسب و کار نیوز، عبدالصاحب ارجمند اظهار داشت: انرژی به دلیل تاثیر آن در تمام شئونات زندگی اجتماعی، اقتصادی و امنیتی موضوعی چند وجهی است. مدیر کل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو افزود: در همه جوامع از ابزار قیمتی و غیر قیمتی برای کاهش شدت مصرف انرژی و بهینه سازی آن بدون کاهش در تولید و رفاه اجتماعی استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به مصرف انرژی در بخش‌های خانگی، کشاورزی و صنعتی گفت: در هر بخش با توجه به وسعت، موقعیت جغرافیایی و بررسی عوامل دیگر باید شاخص‌های مصرف را ارزیابی و بررسی کرد.

ارجمند با اشاره به مصرف بالای انرژی در ایران بیان داشت: ما ۲برابر کشور ترکیه و عربستان و دیگر کشورهای خاورمیانه در برق و گاز مصرف می‌کنیم. مدیر کل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو بهترین و سهل‌الوصول‌ترین راه را بهینه سازی مصرف دانست و گفت: بیشترین مصرف ما در بخش خانگی از بهینه نبودن محصولات صنعتی است که باید در این خصوص تلاش بیشتری داشته باشیم.

همچنین مطالعه کنید:

۴۳ درصد مخازن سدهای کشور پر آب است

به گزارش کسب و کار نیوز، بخشی از آب مورد نیاز کشور از آب موجود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.