صفحه اصلی / اسلایدر / تولید گندم در سال آینده ۲۵ درصد افزایش می‌یابد
تولید گندم در سال آینده ۲۵ درصد افزایش می‌یابد

تولید گندم در سال آینده ۲۵ درصد افزایش می‌یابد

کسب و کار نیوز- مجری طرح دانه‌های روغنی گفت: با کشت متناوب کلزا و گندم، تولید گندم در سال آینده ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش کسب و کار نیوز، منصوری، مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی گفت: نرخ خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در سال زراعی جدید دو برابر قیمت گندم تعیین و این هفته اعلام می‌شود.

او افزود: با کشت متناوب کلزا و گندم، علاوه بر تامین یک سوم روغن مورد نیاز کشور، تولید گندم در سال آینده ۲۵ درصد افزایش می‌یابد. منصوری با بیان اینکه مطالبات کلزاکاران با نرخ ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت شده است، گفت: نرخ اصلاح شده کلزا ۳۰ هزار تومان است و به زودی مابه التفاوت کلزای خریداری شده به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

به گفته مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی، کشت کلزا در سال زراعی جدید در استان‌های سردسیر کشور از جمله شهرستان مهاباد آغاز شده که سطح زیر کشت کلزا در این منطقه در مقایسه با پارسال، سه برابر بیشتر شده است.

منصوری ادامه داد: سالانه ۵۰۰ هزار هکتار از سطح اراضی کشت گندم را می‌توان به دانه روغنی کلزا اختصاص داد که علاوه بر افزایش تولید کلزا باعث پایداری تولید گندم نیز می‌شود. او گفت: ۵۰۰ هزار هکتار زراعت کلزا بیانگر تولید حدود یک میلیون تن دانه است که از این میزان دانه حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تن روغن می‌توان استحصال کرد که این میزان، یک سوم نیاز کشور را تامین می‌کند.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۲۶۰ درصدی تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان در ۵ ماهه امسال

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی امروز در نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.