صفحه اصلی / اقتصادی / محرم زاده: بانک‌ها باید به زوج‌های جوان تسهیلات پرداخت کنند
محرم زاده: بانک‌ها باید به زوج‌های جوان تسهیلات پرداخت کنند

محرم زاده: بانک‌ها باید به زوج‌های جوان تسهیلات پرداخت کنند

کسب و کار نیوز- نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از پرداخت نشدن تسهیلات بانکی به جوانان گفت: طبق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت باید به زوجین جوان وام پرداخت شود، اما بانک‌ها به زوج‌های جوان تسهیلات پرداخت نمی‌کنند.

به گزارش کسب و کار نیوز، احمد محرم زاده در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با انتقاد از وضعیت توزیع قیر رایگان گفت: با ۲۰ هزار میلیارد تومان قیر رایگان می‌توان به میزان ۱۰۰ همت کار عمرانی انجام داد آن هم در شرایطی که پروژه های زیادی در انتظار تهیه قیر و اجرای آسفالت ریزی هستند. شهرداران، دهیاران و دستگاه‌های اجرایی عملیات آماده‌سازی راه ها، جاده ها و معابر روستاها را انجام داده و باید تا قبل از سرد شدن هوا عملیات آسفالت ریزی را انجام دهند. قیر رایگان در مناطق کم برخوردار و محروم برای بهبود وضعیت جاده‌های روستایی، بین شهری و داخل شهرها و جاده‌های بین مزارع، گلزار شهدا و پایگاه‌های بسیج و محیط مدارس استفاده می شود.

وی ادامه داد: ساکنین این مناطق در داخل نقشه جغرافیایی ایران قرار دارند؛ مردمانی که در برابر حمله دشمنان ایستادند و از جان و مال خود گذشته اند پس چرا برخی با توسعه و پیشرفت و رفاه مردم مخالفت می‌کنند. رییس مجلس از مصوبه دفاع کند.

محرم زاده همچنین گفت: باید موضوع کمبود شدید نیروی خدماتی و حذف حق سرایداری برای خدمتگزاران مورد پیگیری قرار گیرد همچنین لازم است از نیروی شاغل در مدارس غیر دولتی و نهضت سواد آموزی استفاده شده و اعتبار مالی لازم در فصول هزینه‌های آموزشی، ورزشی، عمرانی و پرورشی قبل از سال تحصیلی اختصاص پیدا کند. وی بر لزوم حل مشکل تشکیل کلاس برای آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی که و پرداخت مطالبات فرهنگیان و نهایی کردن نظام رتبه بندی تاکید کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه از پرداخت نشدن تسهیلات بانکی به جوانان انتقاد کرد و افزود: طبق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت باید به زوجین جوان وام پرداخت شود اما بانک‌ها به زوجهای جوان تسهیلات پرداخت نمی‌کنند.

محرم زاده با تاکید بر اینکه باید همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری عملیاتی شود گفت: مصوبه مجلس برای ساماندهی کارکنان شرکتی نیز تعیین تکلیف شود. نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: کشاورزان در منطقه ارسباران به دلیل شرایط جوی نامناسب آسیب جدی دیده و با مشکل مالی مواجه هستند. آنها توان مالی برای خرید کود و بذر و سم را ندارند و صندوق بیمه کشاورزان نیز خسارت ان ها را پرداخت نکرده است.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۲۶۰ درصدی تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان در ۵ ماهه امسال

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی امروز در نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.