صفحه اصلی / اسلایدر / خریداری در بازار خودرو نیست/ ریزش سنگین قیمت انواع خودرو‌ها
خریداری در بازار خودرو نیست/ ریزش سنگین قیمت انواع خودرو‌ها

خریداری در بازار خودرو نیست/ ریزش سنگین قیمت انواع خودرو‌ها

کسب و کار نیوز- رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران از ریزش سنگین قیمت انواع خودرو‌ها در بازار خبر داد. سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه بازار خودرو این روز‌ها در شرایط رکود قرار دارد، اظهار داشت: جنب و جوشی در این بازار وجود ندارد، قیمت‌ها تغییر نکرده است ضمن آنکه خریداری هم در بازار خودرو نیست.

به گزارش کسب و کار نیوز، وی ادامه داد: در چنین بازاری، فروشندگان سعی می‌کنند هر چه سریع‌تر خودرو‌های خود را بفروشند حتی با پایین آوردن قیمت خود، بنابراین نمی‌توان قیمت ثابتی را برای خودرو‌ها تعیین کرد. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران بیان داشت: در مجموع در هفته‌های گذشته قیمت انواع خودرو تقریبا ثابت بوده است. در مواردی هم شاهد کاهش قیمت در برخی خودرو‌ها بوده‌ایم.

مؤتمنی تصریح کرد: اگر قیمت‌های امروز خودرو را با قیمت‌های چند ماه پیش مقایسه کنیم، می‌توان گفت با ریزش شدید قیمت‌ها مواجه هستیم. ‌وی یکی از دلایل رکود حاکم بر بازار خودرو را انتظار مردم برای خرید خودرو‌های وارداتی دانست و گفت: مردم منتظرند تا خودرو‌های وارداتی به بازار وارد شود و برای خرید این خودرو‌ها اقدام کنند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه اختلاف قیمت خودرو‌های مونتاژی از کارخانه تا بازار بسیار کم شده است، گفت: در خودرو‌های تولید ایران‌خودرو و سایپا هم فاصله قیمتی بازار و کارخانه کم شده است، به عنوان مثال قیمت عرضه کوئیک اتومات در کاخانه ۳۲۷ میلیون تومان و قیمت همین خودرو در بازار به ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است. همچنین قیمت کوئیک آر که در کارخانه ۲۵۶ میلیون تومان فاکتور می‌شود در بازار ۳۴۱ میلیون تومان است. مؤتمنی اظهار داشت: در این شرایط تقاضای کاذب و دلالی و تقاضای سرمایه‌گذاری در بخش خودرو وجود ندارد و دلالان نمی‌توانند وارد این بازار شود، زیرا می‌دانند که در صورت ورود به این بازار طی چند روز حداقل ۵ تا ۱۰ درصد از سرمایه خود را از دست می‌دهند.

وی بیان داشت: قیمت دناپلاس توربو اتوماتیک که حدود دو هفته پیش ۸۲۰ میلیون تومان بود اکنون به ۸۰۰ میلیون تومان کاهش یافته است و همچنین قیمت ۲۰۷ دنده‌ای که در هفته پیش ۶۲۰ میلیون تومان بود به ۶۰۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران بیان داشت: قیمت هایما اس ۵ نیز بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان در یک هفته اخیر کاهش یافته است. مؤتمنی اظهار داشت: قیمت آریزو ۵ نسبت به هفته گذشته ۵۰ میلیون تومان کاهش داشته و از یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان به یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است. وی اظهار داشت: تیگو ۸ پرومکس نیز در یک هفته اخیر از ۲ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان به ۲ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران افزود: اختلاف قیمت تیگو ۸ پرومکس از کارخانه تا بازار اکنون ۱۰۰ میلیون تومان است، در حالی که اختلاف قیمت این خودرو ۴ ماه پیش از کارخانه تا بازار حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود.

موتمنی بیان داشت: قیمت جک اس ۵ در بازار ۴ ماه پیش حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود که با کاهش ۴۰۰ میلیون تومانی قیمت این خودرو در یک ماه پیش به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رسید و اکنون قیمت این خودرو به یک میلیارد و ۳۵۵ میلیون تومان کاهش یافته است. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران افزود: قیمت فیدلیتی نیز که یک ماه پیش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود اکنون به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسیده است.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۲۶۰ درصدی تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان در ۵ ماهه امسال

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی امروز در نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.