صفحه اصلی / اجتماعی / مردم تخلفات کالابرگی را به تعزیرات و سامانه ۱۲۴ گزارش کنند
مردم تخلفات کالابرگی را به تعزیرات و سامانه ۱۲۴ گزارش کنند

مردم تخلفات کالابرگی را به تعزیرات و سامانه ۱۲۴ گزارش کنند

کسب و کار نیوز- مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: چنانچه در فروش ۱۱ قلم کالای موجود در طرح کالابرگ الکترونیکی که جزو کالاهای تعزیراتی است تخلفی رخ دهد، مردم باید آن را به تعزیرات یا سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.

به گزارش کسب و کار نیوز، اکنون اعضای خانوار دهک‌های یک تا سه جامعه، ۴۰۰ هزار تومان یارانه نقدی دریافت می‌کنند که اگر ۲۰۰ هزار تومان آن را از سبد کالای استانداردی که با مبنای قیمت‌های۱۴۰۱ تعریف شده خرید کنند، به‌ازای هر نفر ۱۲۰ هزار تومان به‌علاوه میزان تورم اضافه شده در ماه جاری، اعتبار یارانه تشویقی دریافت خواهند کرد.

در تماس‌هایی که برخی شهروندان داشتند به این نکته اشاره کردند که تعدادی از فروشگاه‌ها زمانی که فرد قصد خرید از طریق این فرآیند را دارد، با اعلام این موضوع که «باید از قبل کالای خود را رزرو کنید» یا «کالاهایی خاص با نشان تجاری خاص مشمول طرح می‌شود»، مرتکب تخلفاتی می‌شوند. در این زمینه، «سید رضا یحیوی» مشاور معاون وزیر تعاون گفت: در این طرح به هیچ عنوان چنین چیزهایی مطرح نیست و فرد به‌سادگی می‌تواند با استفاده از دستگاه کارت‌خوان پرداخت خود را انجام دهد.

وی تاکید کرد: این فرایند هیچ‌ پیش‌شرطی ندارد و فرد به‌سادگی می‌تواند با اعتبار کالابرگ خود از ۱۲۲ هزار فروشگاه خرد و شعب ۱۲ فروشگاه زنجیره‌ای خرید کند. مشاور معاون وزیر تعاون تصریح‌کرد: از آنجایی‌که این ۱۱ قلم خوراکی جزو کالاهای تعزیراتی هستند، هر نوع تخلف مانند گران‌فروشی، کم‌فروشی و اجبار به خرید کالای خاص توسط فروشنده ممنوع بوده و مردم باید موارد را به تعزیرات یا سامانه ۱۲۴ گزارش دهند تا با این تخلفات به‌صورت قانونی برخورد شود.

یحیوی بیان‌داشت: با خرید ۲۰۰ هزار تومان از مبلغ یارانه به این شیوه، ۱۲۰ هزار تومان به‌عنوان تشویقی اعتبار حساب فرد افزوده می‌شود. همچنین اگر تا پایان سال تورمی در این ۱۱ گروه داشته باشیم، دولت آن مقدار را پوشش می‌دهد و شهروندان با همان قیمت اعلامی کالای مورد نظر خود را خریداری می‌کنند.

وی خاطرنشان‌کرد: طرح قبلی کالابرگ مربوط به دهک‌های اول تا سوم جامعه بود و به‌این‌ترتیب ۲۹ میلیون نفر تحت پوشش این طرح قرار گرفتند. با اضافه‌شدن دهک‌های چهارم و پنجم، ۱۹ میلیون شهروند دیگر به این تعداد افزوده شدند و اکنون جامعه هدف طرح کالابرگ الکترونیکی به ۴۸ میلیون نفر رسیده است.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۴۲ میلیارد دلاری تجارت غیر نفتی

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد رضوانی‌فر – معاون وزیر اقتصاد – اظهار کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.