صفحه اصلی / اسلایدر / پرداخت ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در ۲ سال گذشته
پرداخت ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در ۲ سال گذشته

پرداخت ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در ۲ سال گذشته

کسب و کار نیوز- مطابق آمارارائه شده از سوی سخنگوی دولت در دوسال گذشته حدود ۱۰۰هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در صنعت، کشاورزی و خدمات پرداخت شده است و نرخ بیکاری حدود یک‌و‌نیم درصد کاهش و اشتغال‌پذیری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ۱۰درصد افزایش یافته است.

به گزارش کسب و کار نیوز، دولت سیزدهم از ابتدای فعالیت خود وعده ایجاد سالیانه بیش از یک میلیون شغل را داد و اکنون آمارها نشان‌دهنده تحقق این وعده است. بهادری جهرمی، سخنگوی دولت گفت: با اقدامات دولت سیزدهم طی ۲سال گذشته، ۱۰۰هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در صنعت، کشاورزی و خدمات پرداخت شد؛ نرخ بیکاری حدود یک‌و‌نیم درصد کاهش و اشتغال‌پذیری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ۱۰درصد افزایش یافت.

رشد۳۰۰ درصدی آموزش های مهارتی جوار کارخانه در راستای افزایش بهره وری نیروی کار، نرخ بیکاری حدود ۱.۵ درصد کاهش و اشتغال پذیری فارغ التحصیلان دانشگاهی ۱۰درصد افزایش یافت. کاهش بنگاه های مشکل دار از ۹۴۴بنگاه به ۸۰۹بنگاه در ۲سال اخیر و افزایش بیش از ۲برابری حمایت از بنگاه های اقتصادی و پرداخت ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تهسلات اشتغالزایی در بخش های مختلف از جمله اقدامات در بهبود فرآیند بازار کار بوده است.

۹۳هزار فرصت شغلی با تشکیل و توسعه ۱۵۲۵ شرکت تعاونی؛تولیدی و توزیعی و خدماتی, ۹۴۵ طرح روستا تعاون به مبلغ۵۳۱۰میلیارد تومان اعطای تسهیلات پایدار روستایی, ۹۴درصد رشد اعطای تسهیلات به فعالان بخش تعاون و اشتغالزایی و ۱۵ درصد کاهش نرخ بروز حوادث شغلی از جمله اقدامات دولت طی دوسال گذشته در مسیر اشتغالزایی بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

بیش از ۸ هزار شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد

به گزارش کسب و کار نیوز، علی بابایی گفت: در حال حاضر ۸۹۹۵ شرکت دانش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.