صفحه اصلی / اسلایدر / صادرات طلای سرخ ۴۶ درصد افزایش یافت
صادرات طلای سرخ ۴۶ درصد افزایش یافت

صادرات طلای سرخ ۴۶ درصد افزایش یافت

کسب و کار نیوز- نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: بنابر آمار گمرک، صادرات زعفران در مرداد امسال نسبت به سال قبل ۴۵ تا ۴۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز، غلامرضا میری گفت: قیمت کنونی هر کیلو زعفران دسته ۳۷ میلیون تومان، پوشال ۴۵ تا ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان، سرگل ۴۷ میلیون و ۵۰۰ تا ۴۸ میلیون تومان، نگین ۴۷ تا ۴۸ میلیون و سوپر نگین ۴۸ تا ۵۰ میلیون تومان است.

به گفته او، طبق روال سنوات قبل، تقاضا برای خرید زعفران در مناسبت های ماه رمضان و محرم و صفر در بازار افزایش می یابد که امسال هم این اتفاق در بازار رخ داده است. میری با بیان اینکه برداشت نوبرانه زعفران از اواسط مهر آغاز می شود، گفت: با توجه به آنکه گیاه زعفران زیر زمین است، از این رو نمی‌توان پیش بینی دقیقی راجع به تولید زعفران داشت. همچنین خریداران خارجی منتظر ورود محصول نو برای خرید انبوه هستند.

نایب رئیس شورای ملی زعفران درباره آخرین وضعیت صادرات طلای سرخ گفت: بنابر آمار در مرداد امسال ۱۲ تن و ۷۰۰ کیلو زعفران صادر شد که در مقایسه با ۸ تن و ۷۰۰ کیلو سال گذشته ۴۵ تا ۴۶ درصد رشد داشته است که امیدواریم روند روبه رشد صادرات استمرار یابد.

او در انتها گفت: با توجه به ازدیاد زوار در تعطیلات تابستان و محرم و سفر به مشهد، تقاضا برای خرید زعفران در بازار افزایش یافته است که این امر در رونق بازار بی تاثیر نیست.

همچنین مطالعه کنید:

قیمت میوه تا پایان مهر تغییری ندارد

به گزارش کسب و کار نیوز، مصطفی دارایی نژاد از آرامش حاکم بر بازار میوه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.