صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / پوشش کامل فیبر شهر قزوین تا پایان سال ۱۴۰۲
پوشش کامل فیبر شهر قزوین تا پایان سال ۱۴۰۲

پوشش کامل فیبر شهر قزوین تا پایان سال ۱۴۰۲

کسب و کار نیوز- روز هفتم شهریور 1402 و هم‌زمان با سفر عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان قزوین در هفته‌ی دولت، از پروژه‌ی توسعه‌ی شبکه‌ی فیبر نوری شرکت شاتل در شهر قزوین بازدید شد و تفاهم‌نامه‌ای میان احمدرضا نخجوانی، مدیر عامل شاتل و مهدی صباغی، شهردار قزوین به امضا رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز، بر اساس برنامه‌ی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ماموریت اجرای شبکه‌ی فیبر نوری شهر قزوین به شاتل سپرده شده است و این شرکت از سال گذشته، حدود ۱۵ هزار خانوار را تحت پوشش قرار داده است.
هرچند بر اساس تعهدات پروانه‌ی UNSP، شاتل موظف است این شهر را تا پایان سال آینده به طور کامل تحت پوشش قرار دهد، به پیشنهاد وزارت ارتباطات و بر اساس توافقات جدید صورت گرفته میان شهرداری قزوین و شرکت شاتل، تفاهم‌نامه‌ای با حضور استاندار قزوین، نمایندگان مجلس و دیگر مدیران ارشد استان، امضا گردید تا صدور مجوزهای شهرداری، سرعتی دو چندان یابد و شاتل نیز این پروژه را تا پایان سال جاری به سرانجام برساند.

گفتنی‌ست در بازدید یادشده، تست سرعت سرویس فیبر با سرعت دریافت و ارسال بیش از ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه در یکی از مدارس شهر قزوین، اندازه‌گیری شد.

همچنین مطالعه کنید:

جزئیات تازه از ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و ۱۵

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی عبقری با بیان اینکه از زمان رونمایی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.