صفحه اصلی / اسلایدر / رشد ۵۲ درصدی درآمدهای مالیاتی در ۵ ماهه اول سال/ وصول ۶۵ همت مالیات در مرداد ماه
رشد ۵۲ درصدی درآمدهای مالیاتی در ۵ ماهه اول سال/ وصول ۶۵ همت مالیات در مرداد ماه

رشد ۵۲ درصدی درآمدهای مالیاتی در ۵ ماهه اول سال/ وصول ۶۵ همت مالیات در مرداد ماه

کسب و کار نیوز- براساس اعلام سازمان مالیاتی، درآمدهای مالیاتی ۵ ماهه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۵۲ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش کسب و کار نیوز، سازمان امور مالیاتی کشور جزئیات درآمدهای مالیاتی پنج ماهه سال جاری را اعلام کرد؛ در پنج ماهه سال‏جاری در مجموع بالغ بر ۲۸۲ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل (۱۸۵ هزار میلیارد تومان)، رشد ۵۲ درصدی و نسبت به بودجه مصوب تحقق نود درصدی (۹۰%) را نشان می دهد.

بنابر این گزارش، در پنج ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۸۰ هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیات‏‏های مستقیم وصول شده که مشتمل بر مالیات بر اشخاص حقوقی با ۱۱۱ هزار میلیارد تومان، مالیات بر درآمدها با ۵۷ هزار میلیارد تومان، مالیات بر ثروت با ۱۲ هزار میلیارد تومان می باشد. همچنین در پنج ماهه سال جاری، بیش از ۱۰۱ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر کالاها و خدمات وصول گردیده است.

براساس گزارش سازمان امور مالیاتی کشور، در طی یک ماه (مردادماه سال جاری) بیش از ۶۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده که نسبت به دوره مشابه سال قبل (حدود ۴۱ هزار میلیارد تومان)، رشد ۵۹ درصدی و نسبت به بودجه مصوب تحقق صد و شش درصدی (۱۰۶%) را نشان می دهد و از کل وصولی یک ماهه، بیش از ۴۷ هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیات‏‏های مستقیم و بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر کالاها و خدمات وصول گردیده است.

همچنین مطالعه کنید:

۴۳ درصد مخازن سدهای کشور پر آب است

به گزارش کسب و کار نیوز، بخشی از آب مورد نیاز کشور از آب موجود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.