صفحه اصلی / اسلایدر / خرید تضمینی گندم به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزارتن می‌رسد
خرید تضمینی گندم به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزارتن می‌رسد

خرید تضمینی گندم به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزارتن می‌رسد

کسب و کار نیوز- رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که میزان خرید تضمینی گندم تا پایان فصل برداشت به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزارتن برسد که نسبت به سال قبل رشد معناداری خواهد داشت.

به گزارش کسب و کار نیوز، عطااله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزارتن گندم از کشاورزان خریداری شد که نسبت به سال قبل ۴۳ درصد و بلندمدت ۱۴۵ درصد رشد داشته است.

او از پرداخت ۷۰ درصد مطالبات گندمکاران خبر داد و گفت:  با پرداخت ۲۰ هزار و ۷۰۴ میلیارد تومان پول خرید گندم از کشاورزان، مجموع بهای گندم پرداختی به ۱۰۸ هزار و ۵۱۷ میلیارد تومان رسیده است. هاشمی با بیان اینکه کشت از اواخر هفته آینده آغاز می‌شود، گفت: از اواخر هفته آینده کشت گندم برای سال زراعی جدید در استان‌های سردسیر و شمال غرب آغاز می‌شود که انتظار می‌رود نرخ خرید تضمینی هرچه سریع‌تر اعلام شود تا نگرانی کشاورزان به پایان برسد.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که میزان خرید تضمینی گندم تا پایان فصل برداشت به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزارتن برسد که نسبت به سال قبل رشد معناداری خواهد داشت.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۴۲ میلیارد دلاری تجارت غیر نفتی

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد رضوانی‌فر – معاون وزیر اقتصاد – اظهار کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.