صفحه اصلی / اسلایدر / اتصال تمامی کارتخوان‌ها به سامانه مودیان سازمان مالیاتی
اتصال تمامی کارتخوان‌ها به سامانه مودیان سازمان مالیاتی

اتصال تمامی کارتخوان‌ها به سامانه مودیان سازمان مالیاتی

کسب و کار نیوز- معاون فناوری های نوین بانک مرکزی گفت: با مصوب شدن قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان از مرداد ماه ۱۴۰۱ تمام دستگاه های کارتخوان به پرونده مالیاتی متصل شدند.

به گزارش کسب و کار نیوز، مهران محرمیان، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی با اعلام اینکه تمامی کارتخوان‌ها به سامانه مودیان سازمان مالیاتی متصل هستند، گفت: در شبکه پرداخت کشور شفاف‌سازی صورت گرفته است و تعداد سرانه دستگاه کارتخوان در کشور ما جزو بهترین‌ها در جهان است.

وی افزود: شمولیت مالی ما جزو بهترین‌ها در دنیاست و در سطح یک قرار می‌گیرد یعنی هم‌سطح کشورهای اروپای غربی و آمریکای شمالی که در گزارش‌های جهانی هم به این نکته اشاره شده است.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی تصریح کرد: با مصوب شدن قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان از مرداد ماه ۱۴۰۱ تمام دستگاه های کارتخوان به پرونده مالیاتی متصل شدند.

وی با اعلام اینکه تفکیک حساب‌های تجاری و غیرتجاری به سرانجام رسید، گفت: اتصال ابزار‌های پرداخت به پرونده‌های مالیاتی اقدام مهمی بود که در این دوره انجام و باعث افزایش شفافیت شد. البته از مرداد ۱۴۰۱ هیچگونه ابزار پرداختی نداشتیم که به پرونده مالیاتی متصل نباشد.

محرمیان افزود: جداسازی حساب‌های تجاری از غیرتجاری نیز انجام گرفت و تمام بانک‌ها در این زمینه فعال شدند. مشوق‌هایی نیز برای فعالانی که با شفافیت کار می‌کنند درنظر گرفتیم که با آسودگی خیال، بیش از پیش از ابزار‌های پرداخت بهره ببرند.

همچنین مطالعه کنید:

خبر مهم برای دارندگان دسته چک/ مهلت پذیرش چک‌های قدیمی در چکاوک تمدید شد

به گزارش کسب و کار نیوز، در حال حاضر و با گذشت دو سال و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.