صفحه اصلی / فرهنگی / کتاب و رسانه / یک ایرانی رکورد جهانی طولانی ترین مستند ویدیویی از مسیر زندگی را ثبت کرد
یک ایرانی رکورد جهانی طولانی ترین مستند ویدیویی از مسیر زندگی را ثبت کرد

یک ایرانی رکورد جهانی طولانی ترین مستند ویدیویی از مسیر زندگی را ثبت کرد

کسب و کار نیوز- نشست خبری استاد احمدرضا شجاعی، سفیر و مربی امید و خودباوری در کار و زندگی ، مدرس بین المللی و دارنده رکورد جهانی ثبت محتوا با بیست سال تولید محتوای مسمتر ویدیویی در حضور خبرنگاران در دانشگاه اندیشه معین تهران برگزار شد.

احمدرضا شجاعی در این نشست خبری از ۲۰ سال سابقه مداوم فعالیت های خود و چگونگی ثبت رکورد بین المللی بلندترین فیلم مستند از مسیر زندگی جهانی سخن گفت.

شجاعی گفت: لحظه به لحظه پیچ و خم های زندگی و لحظات شادی و غم خود را با لنز دوربین به تصویر کشیده ام . من در زندگی، در تمام شرایط از سختی ها تا شادی ها ، امید و انگیزه را سرلوحه خود قرار دادم و تک تک این لحظات را با انواع دوربین ثبت کرده ام از دوربین های فیلم برداری بزرگ که روی شانه قرار می گرفت تا هندی کم های دستی و البته این چندساله هم با دوربین موبایل تا موفق شدم که این رکوردهای جهانی را به نام خودم و کشور عزیزمان ایران ثبت کنم.

شجاعی پاسخ یکی از خبرنگاران در خصوص چگونگی استمرار برای بیست سال کار مداوم تولید محتوا را اینگونه داد: تمام انسان ها باید برنامه ریزی برای دستیابی به هدف را سرلوحه کار خود قرار دهند و من از همان ابتدا هدفم همین استمرار ضبط ویدیو در هر شرایطی بود.

او افزود: هر شخصی در هر حیطه ای که فعالیت می کند برای رسیدن به اهداف خود نیاز به ابزار و شرایطی دارد تا سریع تر به اهداف خود برسند اما با این وجود تعداد کمی هستند که می توانند به مقاصد و اهداف بزرگ خود برسند. بنابراین اینجا موضوع دیگری وجود دارد که تنها راه رسیدن به تمامی اهداف است و آن امید نام دارد.

این مدرس و رکورد دار بین المللی در ادامه علاوه بر هدف گذاری و برنامه ریزی به اهمیت آموزش هم اشاره کرد و گفت : آموزش دیدن خرج زیادی ندارد ولی آموزش ندیدن بسیار گران تمام می شود. حتی اگر شروع خوبی نداشتید باز هم رو به جلو حرکت کنید و اموزش را سرلوحه کار خود قرار دهید تا پایان زیبا و ارزشمندی را رقم بزنید.
افراد موفق دائما در حال یادگیری هستند اما افراد معمولی این ذهنیت را دارند که همه چیز را می دانند. من ۲۰ سال وقت خود را با دوربین صرف ثبت لحظه های موفق و غیر موفق زندگی خود کردم. در برخی از این لحظات و زمان ها حتی پول کافی برای گذران زندگی نداشتم اما اموزش و یادگیری مداوم را از دست ندادم و با امید به جلو حرکت کردم. امید و انگیزه به مانند نوری است که انسان را به جلو هل می دهد.

ایشان در پاسخ یکی از روزنامه نگاران که چه کسی در ابتدا این انگیزه و امید را به شما داد گفت که در این راه و رسیدن به این جایگاه مدیون استاد شهرام اسلامی هستم. استاد اسلامی چراغ این راه را برای من روشن کرد. همیشه و همه جا از ایشان به نیکی یاد خواهم کرد. شجاعی همچنین از همراهی همسر و خانواده خود هم در این مسیر قدردانی کرد

درنهایت استاد احمدرضا شجاعی در پاسخ خبرنگاری که از ایشان خواست تا پیام و پیشنهادی به جوانان بدهد گفت: بیش از ۲۰ سال فیلم مستند و هدفمند از لحظه به لحظه مسیر راه در کار و زندگی نتیجه وجود امید است که انگیزه من را برای تولید این محتوا برانگیخت. امیدوارم جوانان این مرزو بوم هم همچون همیشه امیدوار و با انگیزه در پی اهداف خود بروند تا سرافرازی و پیروزی را تجربه کنند.

این نشست در ۳۰ مرداد با اجرای مهندس کیوان نقره کار – کارشناس و مشاور رسانه – و با حضور قریب به بیش از بیست خبرنگار از خبرگزاری ها و پایگاه های خبری مختلف در محل دانشگاه اندیشه معین تهران برگزار شد.

همچنین مطالعه کنید:

۱۵۰ ولاگ از ۲۴ استان کشور به جشنواره فیلیمومدرسه رسید

به گزارش کسب و کار نیوز، میثم حیدری، مدیر اجرایی فیلیمومدرسه با بیان این خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.