صفحه اصلی / اسلایدر / ارزش ذخایر ۶ ماده معدنی به بیش ۱۵ میلیارد دلار رسید
ارزش ذخایر ۶ ماده معدنی به بیش ۱۵ میلیارد دلار رسید

ارزش ذخایر ۶ ماده معدنی به بیش ۱۵ میلیارد دلار رسید

کسب و کار نیوز- مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صمت ارزش ذخایر برجا و قطعی شده ۶ ماده معدنی را قریب به ۱۰ میلیارد دلار عنوان کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، ابراهیم‌علی مولابیگی، مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صمت با بیان اینکه مواد معدنی کشف شده در مناطق مختلف شامل سنگ آهن، سرب و روی، طلا، مس، آنتیموآن و زغال سنگ می باشد، افزود: در سال گذشته بیش از یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون تن ذخیره قطعی در کشور کشف و توسط کمیسیون گواهی کشف تایید شده که این میزان به غیر از میزان ذخایر معدنی کشف شده ای می باشد که با بررسی و تایید ادارات کل استان ها صادر گردیده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته ۷۰ گزارش پایان عملیات اکتشاف توسط کمیسیون گواهی کشف بررسی شده است، افزود: این میزان ذخایر مکشوفه حدود ۱۰۰ میلیون تن کانسنگ آهن، حدود ۷۹ میلیون تن کانسنگ طلا و حدود یک میلیارد و ۳۲۸ میلیون تن کانسنگ مس را شامل می شود.

وی ادامه داد: ارزش ذخایر طلای محتوی در سال گذشته به بیش از ۳۵۵ میلیون دلار، مس محتوی به بیش از ۸ میلیارد دلار و آنتیموآن محتوی به بیش از ۷۲ هزار دلار رسید. مدیرکل دفتر امور اکتشاف ارزش کانسنگ آهن را بیش از ۵۹۸ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: در سال گذشته ارزش کانسنگ زغالسنگ به بیش از ۶ میلیون دلار و ارزش کانسنگ سرب و روی به بیش از ۲۱۰ میلیون دلار رسید.

وی در پایان گفت: این میزان ذخیره مکشوفه متعلق به استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، کردستان، خراسان رضوی و جنوبی، یزد، اصفهان، مرکزی، آذربایجان شرقی و سمنان می باشد.

همچنین مطالعه کنید:

بیش از ۸ هزار شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد

به گزارش کسب و کار نیوز، علی بابایی گفت: در حال حاضر ۸۹۹۵ شرکت دانش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.