صفحه اصلی / اسلایدر / پروازهای چارتری به مناطق آزاد تا پایان تابستان ممنوع است/ تلاش سازمان هواپیمایی برای برقراری پروازهای چارتری از پاییز
پروازهای چارتری به مناطق آزاد تا پایان تابستان ممنوع است/ تلاش سازمان هواپیمایی برای برقراری پروازهای چارتری از پاییز

پروازهای چارتری به مناطق آزاد تا پایان تابستان ممنوع است/ تلاش سازمان هواپیمایی برای برقراری پروازهای چارتری از پاییز

کسب و کار نیوز- در حالی وزیر راه و شهرسازی پروازهای چارتری را ممنوع کرده که رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از بررسی برقراری این پروازها همزمان با آغاز فصل پاییز خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد محمدی بخش در واکنش به فروش چارتری مناطق آزاد گفت: فروش چارتری یک موضوع مهم و چالشی برای بخش هوایی محسوب می‌شود و به دلیل آنکه عرضه و تقاضا را دچار چالش می‌کند آن را متوقف کردیم.

وی با اشاره به این‌که با توجه به پروازهای اربعین، فروش چارتری پروازها تا پایان تابستان ممنوع است، افزود: با شروع فصل پاییز مجدداً بررسی‌ها صورت گرفته و بر اساس نظرات کارشناسی اقدام می‌کنیم. وی با تاکید بر این‌که به دنبال رونق مناطق آزادیم، اما باید چارچوب‌های لازم رعایت شود و قیمت مصوب را کنترل می‌کنیم، تصریح کرد:  بر اساس قانون و مصوبات به مناطق آزاد کمک می‌کنیم تا بسته سفری هتل همراه با بلیت هواپیما به مردم عرضه شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: معمولاً در تابستان و ایام محرم و صفر مسافر کمتری به این مناطق مراجعه می‌کنند، اما اجازه فروش بلیت با قیمت‌های چند برابری را نمی‌دهیم. اینکه در ایام نوروز پرواز‌های چند برابری به کیش و قشم داشتیم نشان دهنده نظر حمایتی بخش هوایی از مناطق آزاد است.

به گزارش تسنیم، مهرداد بذرپاش اوایل ماه گذشته با این‌که باید در حمل‌ونقل هوایی بساط سوداگری جمع شود از لغو مجوز پروازهای چارتری تا اطلاع ثانوی خبر داده و گفته بود:‌ شرکت‌های هواپیمایی متضرر اصلی شرایط سوداگری در بازار بلیت پروازها هستند.

وی با تاکید بر این‌که مجوز پروازهای چارتری به هر صورت تا اطلاع ثانوی لغو شده است، تصریح کرد: البته به جز پرواز به میادین نفتی که قرار شده با سازمان‌های متقاضی جزئیات آن مشخص شود. وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که پروازهای چارتری به هر صورت متوقف شده است، اضافه کرد: عدول از نرخ مصوب تخلف است و سازمان تعزیزات به گران‌فروشی ورود خواهد کرد.در تعداد بلیت و پروازها نه‌تنها کاهش نداشتیم بلکه با رشد ۵ درصدی مواجه بوده‌ایم.

بذرپاش تاکید کرد: یکی از محل‌های اشکال و مشکلاتی که در بخش فروش بلیت هواپیما ایجاد شده است صدور مجوزهای بلاوجه چارتری است که برای این موارد دستور دادم تا سازمان هواپیمایی تا بساط سوداگری در بازار فروش بلیت هواپیما برچیده شود تا بازار آرامش بگیرد.

وی اضافه کرد:  اینکه سازمان هواپیمایی ورود بیشتر به فروش بلیت داشته باشد برای ما حائز اهمیت است. در خصوص فروش بلیت نرخ مصوب داریم که نباید از آن عدول کرد و خارج از نرخ مصوب، تخلف است و نهادهای نظارتی و تعزیراتی در این خصوص ورود خواهد کرد.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۲۶۰ درصدی تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان در ۵ ماهه امسال

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی امروز در نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.