صفحه اصلی / اسلایدر / واردات چای تنظیم بازار منوط به خرید داخلی شد
واردات چای تنظیم بازار منوط به خرید داخلی شد

واردات چای تنظیم بازار منوط به خرید داخلی شد

کسب و کار نیوز- رییس سازمان چای کشور اعلام کرد: واردات چای برای تنظیم بازار با دستور وزیر جهاد کشاورزی، منوط به خرید بخشی از چای تولید داخل شد.

به گزارش کسب و کار نیوز، «حبیب جهانساز» افزود: مقرر شده، با دستور وزیر جهاد کشاورزی واردکنندگان برای واردات چای مورد نیاز تنظیم بازار باید بخشی از چای تولید داخل را خریداری کنند تا نگاه تامین بازار بیشتر به سمت تامین از منابع داخلی باشد.

رییس سازمان چای کشور اظهار داشت: اجرایی شدن این دستور به رونق صنعت چای و گردش مالی سریع‌تر کارخانجات فرآوری کمک می‌کند، ضمن آن که چای داخلی بیشتری در سبد خانوارها قرار می‌گیرد. جهانساز تصریح کرد: نیاز سالیانه کشور به چای خشک با احتساب ذخایر و رسوبات انباری حداکثر ۱۰۰ هزار تن است و نزدیک به ۳۰ درصد آن از طریق تولید داخل و بقیه با واردات تامین می‌شود.

وی گفت: تمایل تجار ایرانی به واردات چای خارجی است، در حالی که مردم و تولیدکنندگان تمایل به بازار و مصرف چای داخلی دارند و از این رو رویکرد تجار باید تغییر کند. رییس سازمان چای کشور ادامه‌داد: اگر اولویت تجار در مورد چای یا سایر محصولات، تولید داخلی باشد، با مشکلات کمتری روبه‌رو خواهیم شد.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۴۲ میلیارد دلاری تجارت غیر نفتی

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد رضوانی‌فر – معاون وزیر اقتصاد – اظهار کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.