صفحه اصلی / اسلایدر / صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری ایران به مالزی
صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری ایران به مالزی

صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری ایران به مالزی

کسب و کار نیوز- مدیرکل شرق آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت گفت: در حال حاضر ۱۰۰ میلیون دلار صادرات ایران به کشور مالزی است که خوشبختانه حجم تجارت با این کشور در سال‌های گذشته هم از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، کاوه دلیری مدیرکل شرق آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت گفت: رویکرد جدید این سازمان برای تنوع بخشی به صادرات به کشور‌های شرق آسیا بخصوص مالزی است. او گفت: در حال حاضر ۱۰۰ میلیون دلار صادرات ما به کشور مالزی است که خوشبختانه حجم تجارت با این کشور در سال‌های گذشته هم از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

مدیرکل شرق آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت گفت: یکی از مزایای نسبی کشور مالزی دسترسی این کشور به بازاری با جمعیتی بیش از دو میلیارد نفر در این منطقه است. شرق آسیا یکی از بزرگترین نواحی است که دارای بالاترین نرخ رشد اقتصادی در دنیا بوده که این ظرفیت بسیار مناسبی برای حضور بیشتر ایران در این نقطه جهان است.

همچنین دلیری از رشد شرکت‌های دانش بنیان کشور در شرکت‌های مالزی خبر داد. مدیرکل شرق آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت گفت: میزان صادرات ایران به مالزی نیز در بازه زمانی به ۱۷.۲ میلیون دلار رسید که این میزان در سال گذشته بیش از ۸۹ میلیون رینگیت بوده است.

دلیری گفت: گسترش روابط با کشور‌های شرقی ازجمله اهداف راهبردی سیاست خارجی کشور است به طوری که حضور در این نقطه از جهان می‌تواند منافع کشور را بیش از پیش تامین کند.

او گفت: طبق پیش بینی‌های انجام شده تجارت ایران و مالزی در بازده زمانی ۳ الی ۴ ساله به رقم ۲ میلیارد دلار می‌رسد که این می‌تواند رشد اقتصادی میان دو کشور را افزایش دهد.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۲۸ درصدی صادرات محصولات کشاورزی در سال جاری

به گزارش کسب و کار نیوز ، محمد رضوانی فر با اشاره به رشد امیدوار کننده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.