صفحه اصلی / اسلایدر / طلا یک کانال سقوط کرد/ یک پیش‌بینی جدید از قیمت طلا در بازار
طلا یک کانال سقوط کرد/ یک پیش‌بینی جدید از قیمت طلا در بازار

طلا یک کانال سقوط کرد/ یک پیش‌بینی جدید از قیمت طلا در بازار

کسب و کار نیوز- همزمان با سقوط طلا در بازار جهانی به زیر کانال ۲ هزار دلار، قیمت طلا در بازار ایران نیز کاهش یافت.

به گزارش کسب و کار نیوز، گزارش‌ها حاکی از آن است که هر گرم طلای ۱۸عیار طی ۲۴ ساعت گذشته به زیر کانال ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان سقوط کرد و در بازار به قیمت ۲ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان رسید. هر مثقال طلا نیز در بازار ۹ میلیون و ۹۲۱ هزار تومان قیمت پیدا کرد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که هر گرم طلای ۱۸عیار طی یک هفته گذشته ۳۱ هزار تومان کاهش قیمت داشته است. کارشناسان فنی بازار قیمت‌های فعلی در بازار طلا را منطقه تعادلی بازار می‌دانند و معتقدند کاهش‌های قیمتی در هفته‌های اخیر محدوده شیرینی را برای خریداران رقم زده است.

در همین خصوص نادر بذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به این‌که از ابتدای امسال رکورد سنگینی را در صنعت طلا شاهد بودیم، افزود: در دوران کرونا این میزان رکود و کاهش تقاضا را نداشتیم و امروز ٧٠ درصد از واحدهای تولیدی دچار مشکل شده‌اند.

بذرافشان در پاسخ به سوالی درباره پیش‌بینی وضعیت بازار طلا و سکه اظهار کرد: باتوجه به کاهش قیمتی که از ابتدای سال بوده قیمت‌ها به ثبات خوبی رسیده مردم منتظر کاهش بیشتر نباشند، اما نمی‌توان نوسانات بازار ارز و اونس جهانی طلا را در صورت وجود، نادیده گرفت.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۲۶۰ درصدی تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان در ۵ ماهه امسال

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی امروز در نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.