صفحه اصلی / اسلایدر / فروش چارتری پروازهای اربعین در روز روشن/ “۳ کلیک” رکورد گرانفروشی را شکست
فروش چارتری پروازهای اربعین در روز روشن/ “۳ کلیک” رکورد گرانفروشی را شکست

فروش چارتری پروازهای اربعین در روز روشن/ “۳ کلیک” رکورد گرانفروشی را شکست

کسب و کار نیوز- در حالی فروش چارتری پروازها از ۱۰ مرداد ممنوع شده که برخی سایت‌ها در ضعف نظارت سازمان هواپیمایی، پروازهای اربعین را به‌صورت چارتری و با قیمت بالاتر از نرخ مصوب می‌فروشند.

به گزارش کسب و کار نیوز، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی ۱۰ مرداد امسال با اعلام این‌که فروش چارتری بلیت پروازها از امروز ممنوع است، گفته بود: در اربعین امسال تعداد فرودگاه‌های ارائه‌کننده خدمات به مردم افزایش خواهد یافت. بیشترین اعزام زائران اربعین حسینی(ع) از فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) انجام خواهد شد. وی در خصوص ممنوعیت فروش بلیت پروازها به‌صورت چارتری از، سه‌شنبه ۱۰ مرداد، اضافه کرد:‌ این تصمیم بر مبنای مقررات اتخاذ شده است تا آرامش به بازار برگردد. ممکن است این تصمیم بعداً تغییر کند اما تا برگشتن آرامش به بازار خرید و فروش بلیت هواپیما جاری خواهد بود.

بذرپاش بیان کرد: اکثر شرکت‌های هواپیمایی با این تصمیم همراه هستند اما ما تا رسیدن به نقطه مطلوب دسترسی آسان همه مردم به بلیت پروازها فاصله داریم. با توجه به این‌که عرضه و تقاضا در بخش حمل‌ونقل هوایی همخوانی ندارد، یکی از سیاست‌های ما بر اساس دستور رئیس‌جمهوری طی امسال و سال آینده توسعه ناوگان است. با وجود شرایط تحریمی تلاش می‌کنیم درصد قابل‌توجهی هواپیما وارد ناوگان شود، عدد را ـ ورود هواپیماها ـ  تا یک ماه آینده اعلام خواهم کرد.

وی خاطرنشان کرد:‌ با این کار ناترازی عرضه و تقاضا در بازار حمل‌ونقل هوایی که باعث التهاب می‌شود، پوشش داده می‌شود. در ادامه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز از ممنوعیت فروش چارتری بلیت هواپیما خبر داده و گفته بود: این ممنوعیت با هدف آرامش بازار حمل‌ونقل هوایی اجرایی شده و تا پایان شهریورماه امسال ادامه دارد.

وی افزود: نظارت‌ها بر عملکرد حمل‌ونقل هوایی کشور مستمر است؛ با توجه‌ به این‌که می‌خواهیم کنترل بازار را در دست بگیریم بر اساس بررسی‌های صورت گرفته فعلا تا پایان تابستان فروش چارتری بلیت هواپیما متوقف شده و ممنوع است.

وی با بیان “این ممنوعیت به شرکت‌ها ابلاغ شده و آنها همراهی کرده‌اند” در پاسخ به این پرسش که توقف فروش چارتری برای پروازهای داخلی یا این‌که پرواز عتبات عالیات هم مشمول آن می‌شود، افزود:‌ برای پروازهای عتبات تصمیم را هفته آینده اعلام می‌کنیم؛ موضوعات مربوط به اربعین از جمله شرایط کشور عراق، زمان، قیمت، شروع پروازها، فرودگاه‌ها و… را طی یک نشست ویژه خبری اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

به گزارش تسنیم،  در حالی فروش بلیت پروازهای اربعین از سوی ایران‌ایر، قشم ایر و … آغاز شده که برخی سات‌های داخلی، بلیت پروازهای مذکور را به‌صورت چارتری و تا بیش از ۳ برابر قیمت مصوب به فروش می‌رسانند. به‌عنوان مثال سایت ۳click.com پرواز مسیر تهران-نجف هواپیمایی معراج را با قیمت ۹ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان برای روز اول شهریور ماه عرضه کرده است. قیمت بلیت پرواز مذکور برای تاریخ فردا ۲۹ مردادماه ۱۴۰۲ بالغ بر ۱۲ میلیون و ۲۵ هزار تومان است!

قیمت بلیت پرواز تهران-نجف برای امروز هواپیمایی معراج نیز ۱۲ میلیون و ۲۵ هزار تومان است.

اربعین 1402 ,

به گزارش تسنیم، به‌نظر می‌رسد سازمان هواپیمایی کشوری به‌عنوان متولی حمل‌ونقل هوایی مسافری در کشور نظارت جامعی بر این بخش ندارد. مسئله‌ای که لازم است در آستانه آغاز سفرهای اربعین توجه بسیار بیشتری در راستای رضایتمندی زائران به آن داشته باشد.

همچنین مطالعه کنید:

بیش از ۸ هزار شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد

به گزارش کسب و کار نیوز، علی بابایی گفت: در حال حاضر ۸۹۹۵ شرکت دانش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.