صفحه اصلی / اسلایدر / ۶۵ درصد بودجه ۴ماهه امسال محقق شد
۶۵ درصد بودجه ۴ماهه امسال محقق شد

۶۵ درصد بودجه ۴ماهه امسال محقق شد

کسب و کار نیوز- با توجه به گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور، طی چهار ماهه اول سال ۱۴۰۲، از ۷۰۷ هزار میلیارد تومان از کل اعتبارات مصوب بودجه، بیش از ۶۵ درصد به میزان ۴۶۰ هزار میلیارد تومان محقق شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، براساس اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کشور، طی چهار ماهه اول سال ۱۴۰۲، از ۷۰۷ هزار میلیارد تومان از کل اعتبارات مصوب بودجه، بیش از ۶۵ درصد به میزان ۴۶۰ هزار میلیارد تومان محقق شده است. این میزان برابر با ۲۲.۱ درصد کل بودجه کشور است.

این در حالی است که در ۴ ماهه سال گذشته ۳۱۳ هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی محقق شده بود. گفتنی است که کل بودجه عمومی کشور در سال جاری ۲ هزار و ۸۲ هزار میلیارد تومان است. همچنین براساس مصوب چهار ماهه ۱۴۰۲، ۶۵ درصد از بودجه محقق شده است. رقم پرداختی در چهار ماهه سال ۱۴۰۲ به نسبت سال ۱۴۰۱ نیز ۱۴۶ درصد رشد داشته است.

باتوجه به جزئیات پرداخت اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، مجموع اعتبارات مصوب سال ۱۴۰۲، ۳۷۵ هزار میلیارد تومان است که برای در چهار ماهه سال ۱۲۷ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود. از این رقم ۲۶ همت پرداخت شده که معادل ۲۰ درصد رقم مصوب به نسبت چهار ماه ابتدایی سال است.

این در حالی است که تحقق بودجه عمرانی در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد بیش از ۱۰۰ درصدی دارد.

جدول جزئیات پرداخت اعتبارات هزینه‌ای در جدول زیر قابل مشاهده است:

سازمان برنامه و بودجه کشور , بودجه 1402 ,

این جدول در جریان ارائه گزارش عملکرد بودجه ۱۴۰۲ داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی ارائه شد.

همچنین مطالعه کنید:

خبر مهم برای دارندگان دسته چک/ مهلت پذیرش چک‌های قدیمی در چکاوک تمدید شد

به گزارش کسب و کار نیوز، در حال حاضر و با گذشت دو سال و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.