صفحه اصلی / اسلایدر / ۲ خودروساز ایرانی در تیرماه چقدر برق مصرف کردند
۲ خودروساز ایرانی در تیرماه چقدر برق مصرف کردند

۲ خودروساز ایرانی در تیرماه چقدر برق مصرف کردند

کسب و کار نیوز- دو خودروساز بزرگ ایرانی در تیرماه 1402، در مجموع 30 هزار و 865 مگاوات ساعت برق دریافت کردند که 15.5 درصد بیشتر از متوسط ماهانه فصل بهار است.

به گزارش کسب و کار نیوز، بزرگترین بنگاه‌‌های خودروسازی ایران در تیرماه ۱۴۰۲ شرایط مناسبی پشت سر گذاشتند و میزان تولید در برخی از گروه‌های خودرویی به رشد تا ۹۷ درصد نیز دست یافتند.

با توجه به نیاز صنعت خودروسازی ایران به برق به عنوان عنصر راهبردی تولید، دو خودروساز بزرگ ایران در تیرماه سال جاری نسبت به متوسط ماهانه فصل بهار ۱۵.۵ درصد افزایش داشته و به ۳۰ هزار و ۸۶۵ مگاوات ساعت در اولین ماه فصل تابستان ۱۴۰۲ رسیده است.

میزان تامین برق ایران خودرو در تیرماه نسبت به متوسط ماهانه فصل بهار ۱۵.۴ درصد افزایش را تجربه کرده و به ۲۳ هزار و ۲۸۸ مگاوات ساعت رسیده است. این در حالیست که رشد تامین برق سایپا از ۵۹۲۵ مگاوات ساعت در ماه‌های فصل بهار به ۷۵۷۷ مگاوات ساعت رسیده و ۲۱.۸ درصد رشد را تجربه کرده است.

*تامین برق پایدار باعث جهش تولید صنایع شد

در این رابطه، سید رسول علی‌دادی، کارشناس اقتصادی انرژی اظهار داشت: تامین برق متناسب با تولید صنعت کشور، مقدمه جهش تولید در بسیاری از صنایع طی فصل تابستان و تداوم رشد مثبت تابستان ۱۴۰۱ را فراهم کرده است.

*تامین برق صنعت در سال ۱۴۰۲ با هدف جهش تولید

تامین برق صنایع در سال ۱۴۰۲ با برنامه‌ای به منظور تامین انرژی به منظور جهش تولید در دستور کار قرار گرفته است.

بر اساس اطلاعات توانیر تا کنون صنایع بزرگ کشور ۱۴ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر انرژی برق دریافت کرده‌اند که رشد تولید ثبت شده در این صنعت‌ تایید کننده این اطلاعات است.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۲۶۰ درصدی تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان در ۵ ماهه امسال

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی امروز در نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.