صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان / ارائه بیش از ۳۰ محصول و خدمت فناورانه جدید در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی
ارائه بیش از ۳۰ محصول و خدمت فناورانه جدید در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی

ارائه بیش از ۳۰ محصول و خدمت فناورانه جدید در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی

کسب و کار نیوز- معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری ضمن بازدید از دستاوردها و محصولات فناورانه و نوآورانه شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با فعالان این شرکت ها به گفت‌وگو نشست.

به گزارش کسب و کار نیوز، روح الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری در ادامه سفر یک‌روزه‌ای که با هدف بازدید از دستاوردهای دانش‌بنیان و فناورانه و ایجاد زمینه های حمایت از توسعه اقتصاد دانش‌بنیان به استان آذربایجان شرقی داشت، با حضور در پارک علم و فناوری استان با فعالان فناور مستقر به گفت‌وگو نشست. در حال حاضر  ۳۴۰  شرکت در پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی ذیل مراکز رشد و شتابدهنده‌ها استقرار دارند که از این تعداد، بیش از ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان هستند. در نمایشگاه دستاوردهای فناورانه شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، بیش از ۳۰ محصول و خدمت فناورانه و نوآورانه جدید معرفی شد.

دهقانی در حاشیه این بازدید ضمن ابراز خرسندی از تلاش‌ها و دستاوردهای حاصل شده از حرکت در مسیر اقتصاد دانش‌بنیان عنوان کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در استان وجود دارد و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، می تواند میانجی و بستر مساعدی برای اتصال این توانمندی های فناورانه به نیاز صنایع باشد.

وی با اشاره به نقش آفرینی پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی در ارزیابی شرکت های دانش‌بنیان مبتنی بر آیین‌نامه ارزیابی جدید عنوان کرد: پیش بینی ام این است با آیین نامه ارزیابی جدید تعداد شرکت های نوپا در این استان رشد چند برابری داشته باشد. گفتنی است در این پارک علم و فناوری و مراکز رشد وابسته آن، شرکت‌های توانمند در حوزه های ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، رمزنگاری و امنیت دیجیتال، ابزار دقیق، زیست‌فناوری، صنایع خلاق و سایر حوزه‌های فناورانه به تولید و تجاری سازی محصولاتشان می‌پردازند.
تولید دیسک‌های تراش، تجهیزات بهینه‌ساز آب، چاپ نقاشی دیجیتال روی سطوح مختلف، تولید مرکب‌های چاپی، تولید قطعات به روش متالورژی و پای متال، تولید انواع پانل های پلی اورتان،سامانه رمزنگاری پساکوانتومی، تولید درهای خودکار و هوشمند، موتورهای DC و آهنربادار، سیستم های کنترل، داده‌برداری و پردازش تصویر، طراحی و تولید انواع توربوشارژ، تولید فلومتر و کنتورهای هوشمند، شیرین کننده‌های جایگزین قند، تولید اسانس‌های خوراکی و دارویی، تولید تیوب لیزری گاز کربنیک، ساخت رزین‌های کروماتوگرافی، ساخت غشاهای سرامیکی سیلیکون کاربایدی، تولید تجهیزات تصفیه هوا و یونیزاسیون، تولید شیرآلات صنعتی و سایر محصولات فناور از دستاوردهای فناورانه شرکت‌های مستقر در این پارک علم و فناوری است‌.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۲۶۰ درصدی تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان در ۵ ماهه امسال

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی امروز در نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.