صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / عزم ایران برای افزایش کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سوریه
عزم ایران برای افزایش کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سوریه

عزم ایران برای افزایش کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سوریه

کسب و کار نیوز- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سوریه را دوست و برادر خودمان می‌دانیم و هر کمکی که برای افزایش کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این کشور نیاز باشد، انجام می‌دهیم.

به گزارش کسب و کار نیوز، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات‌وفناوری اطلاعات با انتشار پُستی در شبکه اجتماعی ایرانی اعلام‌کرد: پس از سفر آیت الله رییسی به دمشق و دیدار با بشار اسد رییس‌جمهوری عربی سوریه، یادداشت تفاهمی میان دو طرف در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به امضا رسید.

وی افزود: از آنجا که هر دو طرف مصمم به اجرایی کردن این یادداشت تفاهم هستند، دیروز «ایاد الخطیب» وزیر ارتباطات‌وفناوری جمهوری عربی سوریه به تهران آمد تا برای رفع موانع و اجرایی کردن آن دیدار و گفت‌وگو داشته باشیم. وزیر ارتباطات تاکید کرد: در این دیدار گفتم همان‌طور که جمهوری اسلامی در روزهای سخت کنار مردم سوریه ایستاد، امروز نیز در زمان خوشی و بازسازی در کنار مردم و دولت سوریه خواهد ایستاد. زارع‌پور تصریح‌کرد: وزیر ارتباطات و فناوری سوریه نیز با اشاره به توانمندی و ظرفیت‌های شرکت‌های فناوری اطلاعات ایرانی خواست که آنان برای مشارکت در اجرای پروژه‌های این حوزه حضور پیدا کنند.

در این جلسه «ایاد الخطیب» با ابراز خرسندی از جلسه‌ای که برگزار شده، اعلام‌کرد: من ارادت خاص خود را به کاری که شما در ایران انجام می‌دهید اعلام می‌کنم. ما به همکاری‌های بهتر در آینده چشم دوخته‌ایم و در صدد این هستیم که میان ایران و سوریه مشارکت‌های بیشتری انجام شود. از روز گذشته که به ایران پا گذاشتم، اطلاعاتی کسب کردم که نشان می‌دهد شما در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات حرفی برای گفتن دارید.

زارع‌پور نیز تصریح‌کرد: سوریه را دوست و برادر خودمان می‌دانیم و هر کمکی که برای افزایش کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این کشور نیاز باشد، انجام می‌دهیم. اطمینان دارم با عزم و اراده‌ای که در وزارت ارتباطات سوریه است مسیر تعاملات دو کشور در این حوزه بیش از گذشته خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید:

عملیات بزرگ حج تمتع ۱۴۰۳ پایان یافت

به گزارش کسب و کار نیوز ، کاپیتان «شمس‌الدین فرزادی پور» با اعلام این خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.