صفحه اصلی / اسلایدر / قطع آب حدود ۳۷ هزار مشترک پرمصرف از ابتدای سال
قطع آب حدود ۳۷ هزار مشترک پرمصرف از ابتدای سال

قطع آب حدود ۳۷ هزار مشترک پرمصرف از ابتدای سال

کسب و کار نیوز- باقری گفت: نزدیک به ۳۷ هزار مشترک پرمصرف قطعی آب داشته اند که ۲۴ هزار مورد آن مربوط به مشترکان مسکونی است.

به گزارش کسب و کار نیوز، رسول باقری معاون درآمد و امور مشترکین آبفای استان تهران گفت: از ابتدای امسال تا سوم مرداد برای نزدیک به ۳۷ هزار مشترک پرمصرف و بدمصرف محدودیت و قطعی ایجاد شده است. نزدیک به ۱۳ هزار از این مشترکان موارد غیر مسکونی است و حدود ۲۴ هزار مورد هم برای مشترکان مسکونی محدودیت ایجاد شده است.

او با اشاره به اینکه طرح قطعی آب پرمصرف‌ها به منظور اصلاح رفتار انجام می‌شود.گفت: این طرح باعث شده سرانه مصرف ما نسبت به ۴ ماهه سال گذشته از ۱۶.۴ متر مکعب به ازای هر خانواده طی یک ماه به ۱۵.۵ مترمکعب برسد و به عبارتی حدود ۶ درصد کاهش پیدا کرده است. قطعی آب برای مشترکان خانگی از ۸ تا ۶ بعدازظهر اعمال می‌شود. به گفته باقری، در اوج مصرف تقاضای آب تهران به ۵۹ هزار لیتر بر ثانیه می‌رسد که عدد بزرگی است. گرمای هوای امسال هم بالا بودن که به این موضوع دامن زده است.

این مقام مسئول ادامه داد: در طبقات مصرف آب نسبت به سال گذشته خوش مصرف‌ها که تا سقف الگو مصرف دارند، ۱۱ درصد رشد داشته اند و پرمصرف‌ها که مصرفی بین ۱۴ تا ۲۸مترمکعب دارند کاهش ۷ درصدی داشته اند. تعداد مشترکان بدمصرف هم که فراتر از ۲۸ مترمکعب مصرف می‌کنند، ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده اند که ارقام جالب توجهی است. باقری گفت: در حال حاضر ۳۶ درصد مشترکین ما خوش مصرف هستند و پرمصرف‌ها و بد مصرف‌ها به ترتیب ۵۲ و ۲ درصد مشترکان را شامل می‌شوند.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۴۲ میلیارد دلاری تجارت غیر نفتی

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد رضوانی‌فر – معاون وزیر اقتصاد – اظهار کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.