صفحه اصلی / اسلایدر / ظرفیت تولید برق ایران به ۹۱ هزار و ۱۳۱ مگاوات رسید
ظرفیت تولید برق ایران به ۹۱ هزار و ۱۳۱ مگاوات رسید

ظرفیت تولید برق ایران به ۹۱ هزار و ۱۳۱ مگاوات رسید

کسب و کار نیوز- در پایان سومین ماه سال، ظرفیت اسمی تولید برق کشور به ۹۱هزار و ۱۳۱ مگاوات رسید که از این رقم، واحدهای حرارتی با مجموع ظرفیت منصوبه ۷۴هزار و ۱۹۹ مگاوات سهمی ۸۱.۴ درصدی دارند.

با بهره‌برداری از واحدهای جدید حرارتی، تجدیدپذیر و تولید پراکنده، ظرفیت اسمی تولید برق کشور در ۳ ماه‌ نخست امسال، ۲۲۴ مگاوات افزایش یافت.با افزایش ۲۲۴ مگاواتی ظرفیت منصوبه تولید برق کشور، ظرفیت اسمی تولید برق در پایان خردادماه به ۹۱ هزار و ۱۳۱ مگاوات رسید.

نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی بیشترین سهم را در ظرفیت منصوبه نیروگاهی ایران دارند. در زمان حاضر ۳۵ هزار و ۵۵۹ مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی در کشور داریم که ۳۹ درصد از ظرفیت اسمی تولید برق کشور را به خود اختصاص داده است.

همچنین واحدهای بخاری و گازی با ظرفیت اسمی ۱۵ هزار و ۸۲۹ مگاوات و ۲۲ هزار و ۸۱۱ مگاوات، به‌ترتیب سهمی ۱۷.۴درصدی و ۲۵درصدی در تولید برق کشور دارند.درمجموع واحدهای حرارتی (بخاری، گازی و سیکل ترکیبی) با مجموع ۷۴ هزار و ۱۹۹ مگاوات، ۸۱.۴ درصد از ظرفیت اسمی تولید برق کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

در پایان خردادماه ظرفیت اسمی تولید برق نیروگاه‌های برق‌آبی به ۱۲ هزار و ۹۳ مگاوات رسید که ۱۳.۳ درصد از ظرفیت منصوبه نیروگاهی را شامل می‌شود.سهم انرژی‌های تجدیدپذیر از ظرفیت اسمی تولید برق کشور همچنان حدود یک‌درصد است و با مجموع ظرفیت ۱۰۵۸ مگاوات، ۱.۲ درصد از این ظرفیت، به نیروگاه‌های تجدیدپذیر (بادی، خورشیدی، زیست‌توده و برق‌آبی‌های کمتر از ۱۰ مگاوات) اختصاص دارد.

نیروگاه اتمی بوشهر که تنها نیروگاه اتمی کشور است، با ظرفیت ۱۰۲۰مگاواتی، سهم ۱.۱درصدی از ظرفیت نصب‌شده نیروگاهی ایران دارد.

مجموع ظرفیت اسمی تولید برق در نیروگاه‌های تولید پراکنده و خودتأمین نیز به ۲ هزار و ۳۵۴ مگاوات می‌رسد که ۲.۶ درصد از ظرفیت اسمی تولید برق کشور است.همچنین واحدهای دیزلی با مجموع ۴۰۷ مگاوات، ۰.۴ درصد از ظرفیت تولید برق کشور را شامل می‌شوند.

همچنین مطالعه کنید:

پرداخت نیمی از سود سهام عدالت تا پایان آذرماه

به گزارش کسب و کار نیوز، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.