صفحه اصلی / اسلایدر / رشد ۲۴ درصدی تولید جوجه یک روزه در کشور از ابتدای امسال
رشد ۲۴ درصدی تولید جوجه یک روزه در کشور از ابتدای امسال

رشد ۲۴ درصدی تولید جوجه یک روزه در کشور از ابتدای امسال

کسب و کار نیوز- دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یک روزه گفت: تولید جوجه یک روزه در فروردین ۱۰۷ میلیون جوجه، اردیبهشت ۱۱۳میلیون، خرداد ۱۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار، و تیرماه ۱۳۳میلیون بوده که با اعلام پشتیبانی خرید، می توان به افزایش این روند امیدوار بود.

به گزارش کسب و کار نیوز، دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یک روزه گفت: در جلسه قرارگاه امنیت غذایی معاونت توسعه بازرگانی مصوب شد تا با توزیع روزانه سویا بخشی از مطالبات ماه های گذشته وصول و اطمینان خاطری در تولید جوجه ریزی بوجود آید.

محمدرضا صدیق پور افزود: توزیع روزانه ۱۴ هزارتن سویا قابل ملاحظه بوده و بیشتر از میزان مصرف ماهانه است ولی با توجه به تاخیر در تامین ارز ماه های قبلی این روند کند شده بود که با پیگیری وزارت جهاد و بانک مرکزی و قرارگاه امنیت غذایی، مساله به سرانجام رسید که امیدواریم در تامین نهاده ها و تولید مثمرثمر باشد.صدیق پور گفت: شرایط سختی بر واحد های تولید جوجه حاکم بوده و اگر به موقع رسیدگی انجام نشود شرایط پایان سال گذشته تکرار خواهد شد و همکاران ما نمی توانند به کارادامه دهند.

وی با بیان شرایط سخت سال گذشته بیان داشت: با پیگیری های وزیر جدید و برگزاری جلسات متعدد روزانه مشکلات در حال رفع شدن است به طوری که تولیدات در فروردین ۱۰۷ میلیون جوجه، اردیبهشت ۱۱۳میلیون، خرداد ۱۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار، تیرماه ۱۳۳میلیون روند افزایشی داشته است (رشد ۲۴ درصدی از ابتدای سال) که با اعلام پشتیبانی خرید، می توان به افزایش این روند امیدوار بود.

صدیق پور افزود: امیدواریم از تجربه سال گذشته درس بگیریم و به واردات سامان ببخشیم چون تولیدکنندگان علیرغم همه مشکلات پای کار هستند و سفره ۸هزار تنی روزانه مردم را تامین می کنند؛ فقط نیازمند مدیریت و حمایت بیشتر نهادهای مسئول هستند. وی مشکل تامین نهاده سویا را بسیار ضروری خواند و تصریح کرد: امیدواریم با همکاری های بین دستگاهی و تامین به موقع ارز و سامان بخشی به واردات دو نهاده مهم سویا و ذرت، از تولیدکنندگان حمایت شود.

همچنین مطالعه کنید:

وزیر اقتصاد اعلام کرد/تزریق ۱۰۰ همت به اقتصاد با حذف مالیات سرمایه‌گذاران

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو و در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.