صفحه اصلی / اسلایدر / احراز هویت ۹۸هزار سهامدار در سامانه سجام
احراز هویت ۹۸هزار سهامدار در سامانه سجام

احراز هویت ۹۸هزار سهامدار در سامانه سجام

کسب و کار نیوز- آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه نشان از آن دارد که در تیر ماه سال جاری ۹۸ هزار نفر در سامانه سجام احراز هویت شده‌اند.

به گزارش کسب و کار نیوز، آمار ثبت‌نام در سامانه سجام و احراز هویت در این سامانه در تیرماه ۱۴۰۲ حکایت از کاهش ورود سرمایه‌گذاران به بورس دارد. آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه حاکی از آن است که در نخستین ماه از فصل تابستان تعداد ۹۰ هزار و ۷۹۵ سهامدار در سجام ثبت‌نام کردند. تعداد احراز هویت افراد در این برهه زمانی ۹۸ هزار نفر بوده است؛ البته در بهار ۱۴۰۲ تعداد یک میلیون و ۵۵ هزار و ۱۸۵ سهامدار در سامانه سجام ثبت‌نام و یک میلیون و ۳۶۹ هزار و ۵۴۲ نفر احراز هویت شده‌اند.

* استان‌های پیشتاز در ثبت‌نام در تیر ۱۴۰۲

براساس این گزارش، تعداد نفرات ثبت نام شده در سامانه سجام در تیر ماه ۱۴۰۲ به تفکیک هر استان حاکی از آن است که تهران با ۲۰هزار و ۸۸۹ نفر، خراسان رضوی با ۶ هزار و ۹۲۲ نفر، خوزستان با ۶ هزار و ۶ نفر، اصفهان با پنج هزار و ۴۷۳ نفر، فارس با ۳ هزار و ۹۴۳ نفر، آذربایجان شرقی با ۳ هزار و ۸۹۹ نفر، البرز با سه هزار و ۸۹۰ نفر، مازندران با سه هزار و ۶۲۶ نفر، کرمان با ۲ هزار و ۹۸۸ نفر و گیلان با ۲ هزار و ۶۲۰ نفر در صدر بیشترین ثبت‌نام شده‌ها در کل ایران قرار دارند.

* پنج استان با کم‌ترین ثبت‌نام در تیر ۱۴۰۲

در مقابل در مدت زمان ذکر شده، استان بوشهر با یک هزار و ۳۴ نفر، اردبیل با یک هزار و ۲۶ نفر، چهارمحال و بختیاری با یک هزار و پنج نفر، یزد با ۹۷۸ نفر، کردستان با ۹۷۶ نفر، خراسان شمالی با ۹۴۴ نفر، خراسان جنوبی با ۸۶۲ نفر، کهگیلویه و بویر احمد با ۸۲۴ نفر، سمنان با ۷۲۳ نفر و ایلام با ۶۴۹ مورد در انتهای لیست کمترین ثبت نام شده‌ها در سامانه سجام در بین سایر استان‌ها قرار دارند.

* آمار سجام در بهار ۱۴۰۲

طبق آمار ارائه شده، در فروردین ماه تعداد ۳۵۴ هزار و ۵۸۶ نفر در سامانه سجام ثبت‌نام و ۲۹۴ هزار و ۶۹۳ نفر احراز هویت شدند.

آمارهای ارائه شده حاکی از آن است که تعداد ثبت‌نام افراد در سامانه سجام در مدت مشابه سال گذشته ۱۵۱ هزار و ۶۶۲ نفر و تعداد احراز هویت ۱۲۵ هزار و ۸۸۴ نفر بود که این آمار نشان‌دهنده رشد ۵۷ درصدی احراز هویت سهامداران در فروردین ۱۴۰۲ بوده است.

همچنین در اردیبهشت ماه تعداد ۳۵۴ هزار و ۵۸۶ ثبت نام در سجام در فروردین ماه به ۴۵۵ هزار و ۷۹۰ نفر افزایش پیدا کرد و تعداد ۲۹۴ هزار و ۶۹۳ احراز هویت در مدت زمان اعلام شده به ۵۶۸ هزار و ۲۰۶ سهامدار در اردیبهشت ماه رسیده است.

برخلاف افزایش تعداد ثبت‌نام افراد در سامانه سجام در ۲ ماه نخست سال اما این تعداد در خرداد ماه با ۲۱۰ هزار و ۹۸۱ هزار کاهش نسبت به اردیبهشت به ۲۴۴ هزار و ۸۰۹ نفر رسید.

همچنین تعداد احراز هویت افراد در این برهه زمانی از ۵۶۸ هزار و ۲۰۶ سهامدار در اردیبهشت ماه به ۵۰۷ هزار و ۵۲۸ نفر در خرداد ماه رسید.

در نهایت در بهار ۱۴۰۲ در مجموع تعداد یک میلیون و ۵۵ هزار و ۱۸۵ سهامدار در سامانه سجام ثبت نام و یک میلیون و ۳۶۹ هزار و ۵۴۲ نفر احراز هویت شده‌اند.

همچنین مطالعه کنید:

دهقانی فیروزآبادی در جمع دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس/همه کشور برای حفظ نخبگان مسوول هستند

به گزارش کسب و کار نیوز، سالن جابربن حیان دانشگاه تربیت مدرس به مناسبت فرارسیدن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.