صفحه اصلی / اسلایدر / ۳۳ هزار هکتار زمین در نهضت ملی مسکن به شهرها الحاق شد
۳۳ هزار هکتار زمین در نهضت ملی مسکن به شهرها الحاق شد

۳۳ هزار هکتار زمین در نهضت ملی مسکن به شهرها الحاق شد

کسب و کار نیوز- مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: تاکنون ۳۳ هزار هکتار زمین به شهرها در اجرای نهضت ملی مسکن به شهرها الحاق شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، «ارسلان مالکی» افزود: در این ۳۳ هزار هکتار، امکان ساخت یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی فراهم است. وی اضافه‌کرد: در برخی از شهرها، بیشتر از از تعداد متقاضیان، زمین تامین شده و شرایط برای ثبت نام متقاضیان جدید فراهم است؛ اما در استان‌های فارس، کردستان و خراسان رضوی نسبت به تعداد متقاضیان، در تامین زمین کسری وجود دارد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه در استان‌های غربی و شمالی به علت توپوگرافی و اراضی کشاورزی، تامین زمین به سختی انجام می‌شود، تصریح‌کرد: به‌طور مثال در استان‌های کردستان، همدان، مازندران و لرستان، به علت وجود اراضی کشاورزی درجه یک و ۲ و توپوگرافی کوهستانی، الحاق زمین به شهرها با سختی انجام می‌شود. مالکی ادامه‌داد: در استان‌هایی هم که کوهستانی نیست، مشکل آب مراحل الحاق را کند می‌کند و وزارت نیرو باید در این شهرها تمهیداتی بیندیشد.

به گفته این مسوول، زمین لازم برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن در این شهرها، از روش‌هایی مثل توافق با بخش خصوصی تامین می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

ایجاد ۹۰ هزار شغل خانگی در سال جاری

به گزارش کسب و کار نیوز، محمود کریمی بیرانوند با بیان اینکه سال گذشته ۱۰۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.