صفحه اصلی / اسلایدر / خرید تضمینی گندم به ۷.۳ میلیون تن رسید/ افزایش ۱.۵ میلیون تنی نسبت به سال گذشته
خرید تضمینی گندم به ۷.۳ میلیون تن رسید/ افزایش ۱.۵ میلیون تنی نسبت به سال گذشته

خرید تضمینی گندم به ۷.۳ میلیون تن رسید/ افزایش ۱.۵ میلیون تنی نسبت به سال گذشته

کسب و کار نیوز- مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام شکسته شدن رکورد سال گذشته خرید تضمینی گندم از کشاورزان در پایان چهارمین ماه امسال، از خرید ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تن از این محصول از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، «سید سعید راد» با بیان اینکه میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان به ۷ میلیون و ۲۹۷ هزار تن رسید، اظهار کرد: سال گذشته ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم خریداری شده بود و اکنون از رکورد سال گذشته عبور کرده‌ایم.

به گفته وی، بیش از نیمی از پول گندم‌های خریداری شده به حساب کشاورزان واریز شده است و پیگیری پرداخت مابقی مطالبات نیز در دستور کار قرار دارد. معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: ارزش گندم‌های خریداری شده با عبور از مرز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان، در حال ورود به کانال ۱۱۰ هزار میلیارد تومان است.

راد با اشاره به این که خرید گندم در کشور با یک میلیون و ۵۷۱ هزار تن افزایش نسبت به سال گذشته، از رشد بیش از ۲۷ درصدی برخوردار بوده است، تصریح کرد: در حال حاضر، استان‌های مناطق سردسیری و کوهستانی شمال و غرب کشور، روزهای اوج تحویل گندم به مراکز خرید را سپری می‌کنند.

وی افزود: ۵۴ درصد از گندم مازاد نسبت به سال گذشته از کشاورزان دو استان فارس با ۴۹۱ هزار تن افزایش و خوزستان با ۳۶۱ هزار تن افزایش خریداری شده است و چهار استان‌ کرمانشاه، ایلام، لرستان و بوشهر نیز بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تن رشد خرید را شاهد بوده‌اند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از دو استان بوشهر و یزد به عنوان استانی‌هایی که با حدود ۶ برابر رشد خرید گندم نسبت به سال گذشته از افزایش کم‌سابقه‌ای در میزان خرید گندم برخوردار بوده‌اند، نام برد و خاطرنشان کرد: بعد از این دو استان، رشد خرید گندم در کهگیلویه و بویراحمد، ۲.۵ برابر و در استان‌های البرز، فارس و اصفهان، بیش از ۲ برابر شده است.

همچنین مطالعه کنید:

ایجاد ۹۰ هزار شغل خانگی در سال جاری

به گزارش کسب و کار نیوز، محمود کریمی بیرانوند با بیان اینکه سال گذشته ۱۰۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.