صفحه اصلی / اسلایدر / ردیف جدید مالیاتی برای سیگار/ درآمد ۱۷۰۰ میلیاردی از مالیات سیگار
ردیف جدید مالیاتی برای سیگار/ درآمد ۱۷۰۰ میلیاردی از مالیات سیگار

ردیف جدید مالیاتی برای سیگار/ درآمد ۱۷۰۰ میلیاردی از مالیات سیگار

کسب و کار نیوز- مالیات بر فروش سیگار و مالیات بر سیگار در زیرمجموعه درآمدهای مالیاتی مستقیم قرار دارند که درآمد دولت از این محل‌ها از ابتدای سال جاری و تا آخر خردادماه حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، از ابتدای سال جاری به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل با نشان ایرانی مبلغ ۵۰ تومان، تولید داخل با نشان (برند) بین المللی ۱۰۰ تومان و هر بسته پنجاه گرمی تنباکوی قلیان داخلی ۲۰ هزار تومان ‌به‌عنوان مالیات اضافه و از هر نخ سیگار وارداتی مبلغ ۸۰۰ تومان و هر بسته ۵۰ گرمی تنباکوی قلیان وارداتی ۳۵ هزار تومان ‌به‌ عنوان حقوق ورودی دریافت می‌شود. بر این اساس، درآمد دولت از محل مالیات بر فروش سیگار از ابتدای سال جاری تا انتهای خردادماه، ۱۱۲۱ میلیارد تومان بوده است.

منظور از مالیات بر فروش سیگار همان مالیات توزیع سیگار است. همچنین دولت از محل مالیات بر سیگار در بازه زمانی مذکور حدود ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است؛ منظور از مالیات بر سیگار، مالیات تولید سیگار است.

موضوع مالیات بر سیگار همواره مناقشاتی بین وزارت بهداشت و تولیدکنندگان سیگار به همراه داشته است؛ تولیدکنندگان معتقدند افزایش مالیات سیگار منجر به افزایش قاچاق می‌شود، اما جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات بارها اعلام کرده که ایران کمترین مالیات را بر محصولات دخانی دارد و معتقد است افزایش مالیات منجر به کاهش مصرف دخانیات می‌شود. در این راستا در سال ۱۴۰۲، ردیفی تحت عنوان مالیات بر سیگار در جداول درآمدهای مالیاتی دولت وجود نداشت.

همچنین مطالعه کنید:

ایجاد ۹۰ هزار شغل خانگی در سال جاری

به گزارش کسب و کار نیوز، محمود کریمی بیرانوند با بیان اینکه سال گذشته ۱۰۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.