صفحه اصلی / اسلایدر / خرید تضمینی گندم ۲۴ درصد افزایش یافت
خرید تضمینی گندم ۲۴ درصد افزایش یافت

خرید تضمینی گندم ۲۴ درصد افزایش یافت

کسب و کار نیوز- رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آمار میزان خرید تضمینی گندم نسبت به مدت مشابه سال قبل ناشی از وضعیت مطلوب تولید در برخی استان‌ها ۲۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز، عطااله هاشمی گفت: بنابر آمار از ابتدای فصل برداشت تا روز گذشته ۶ میلیون و ۷۵۰ هزارتن گندم از کشاورزان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴ درصد افزایش داشته است. او از پرداخت ۵۶ درصد مطالبات گندمکاران خبر داد و افزود: برمبنای نرخ ۱۵ هزارتومانی خرید تضمینی گندم، ۵۶ تا ۵۷ درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شد و در برخی استان‌ها که علی الحساب با نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت شد، مابقی در حساب هایشان واریز می‌شود. همچنین کشاورزان بدانند که برخی شایعات مبنی بر خرید گندم با نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ یا ۱۳ هزارتومان واقعیت ندارد.

هاشمی ادامه داد: بنیاد ملی گندمکاران از ماه‌ها قبل پیگیر اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم است و اکنون دنبال این موضوع هستیم که تجدیدنظر در نرخ صورت بگیرد چراکه با توجه به هزینه‌های تولید نرخ منطقی خرید تضمینی هرکیلو گندم ۱۷ هزارتومان است.

به گفته رئیس بنیاد ملی گندمکاران، بنابر وعده مدیرعامل بازرگانی دولتی امیدواریم با تخصیص اعتبار، مابقی مطالبات گندمکاران هفته آینده واریز شود. او با بیان اینکه تولید گندم در سال زراعی فعلی به بالای ۱۲ میلیون تن می‌رسد، گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که امسال میزان خرید تضمینی گندم با اصلاح قیمت خرید و پرداخت به موقع مطالبات به بالای ۸ میلیون تن برسد که این امر بیانگر شاخص مطلوب تولید و رشد خرید نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

همچنین مطالعه کنید:

کاهش ۱۶.۴ واحد درصدی رشد نقدینگی با اقدامات جامع بانک مرکزی

به گزارش کسب و کار نیوز، روند صعودی رشد نقدینگی و ثبت ارقام بی­ سابقه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.