صفحه اصلی / اسلایدر / جریمه تعزیراتی ۱۳۵ میلیارد تومانی مشاوران املاک متخلف
جریمه تعزیراتی ۱۳۵ میلیارد تومانی مشاوران املاک متخلف

جریمه تعزیراتی ۱۳۵ میلیارد تومانی مشاوران املاک متخلف

کسب و کار نیوز- مشاور وزیر راه از جریمه حدود ۱۳۵ میلیارد تومانی مشاوران املاک متخلف خبر داد و گفت: تاکنون ۲۱۲۶۸ بازرسی از مشاوران املاک انجام شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی سادات فیرزنی مشاور وزیر راه و شهرسازی در رابطه با نظارت بر عملکرد بنگاه‌های املاک اظهار کرد:‌  بر اساس پالایش‌های انجام شده، هم اکنون ۱۷۴ هزار و ۳۸۴ واحد صنفی مشاور املاک در کشور فعال هستند که از این تعداد پالایش شده تعداد ۱۶ هزار و ۸۳۷ واحد صنفی معامله املاک فاقد مجوز در سامانه هستند. وی ادامه داد: تعداد ۱۶۰ هزار و ۱۰۹ توکن برای مشاوران املاک صادر شده است (یک دفتر مشاور املاک می تواند بیش از یک توکن داشته باشد)  و تعداد افراد  و ۴۰ هزار و ۱۳۹ واحد فاقد توکن ثبت شده است.

وی با یادآوری انجام ۲۱۲۶۸ بازرسی از مشاوران املاک، افزود: از این تعداد بازرسی شده، ۱۹۱۰ مشاور املاک بدون مجوز قانونی پلمب شد. همچنین میزان جرایم تعزیراتی اخذ شده و تشکیل پرونده به میزان ۱۳۴ میلیارد و ۹۳۱ میلیون تومان برآورد شد.

وی در خصوص بخشی از ضوابط پیشنهادی در بخش ساماندهی بازار املاک و اسکان کشور بر اخذ کد رهگیری تمامی معاملات انجام شده اعم از خرید، فروش و اجاره تاکید کرد و افزود: تمامی قراردادها باید دارای کد رهگیری باشند.

وی گفت: مقرر شده تا تمامی مشاوران املاک شاغل در بنگاه‌های معاملات املاک دارای مدرک دیپلم باشند و توسط واحدهای خود بیمه شوند. سادات فیرزنی بیان کرد: همه بنگاه‌های مشاور املاک و واحدهای صنفی فعال در این بخش مکلف به دریافت مجوز صنفی از درگاه ملی مجوزها هستند و اتحادیه اصناف شهرستان‌ها نیز در این خصوص همکاری و نظارت باشند.

همچنین مطالعه کنید:

وزیر اقتصاد اعلام کرد/تزریق ۱۰۰ همت به اقتصاد با حذف مالیات سرمایه‌گذاران

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو و در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.