صفحه اصلی / اسلایدر / دستور خاندوزی به رئیس سازمان مالیاتی برای ارائه مستندات فرارهای مالیاتی به دادستانی تهران‌
دستور خاندوزی به رئیس سازمان مالیاتی برای ارائه مستندات فرارهای مالیاتی به دادستانی تهران‌

دستور خاندوزی به رئیس سازمان مالیاتی برای ارائه مستندات فرارهای مالیاتی به دادستانی تهران‌

کسب و کار نیوز- وزیر امور اقتصادی و دارایی از دستور ویژه به رئیس سازمان امور مالیاتی کشور برای ارائه مستندات فرارهای مالیاتی به دادستانی عمومی و انقلاب تهران خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارای در حاشیه رونمایی از تالار مولدسازی دارایی‌های دولت در پاسخ به سوالی درباره نامه دادستان تهران مبنی بر ارائه مستندات از فرارهای مالیاتی اظهار کرد: البته سازمان مالیاتی دارای فرآیندهای دادرسی قضایی است و در مورد پرونده فرارهای مالیاتی بررسی ها در حال انجام است، اما در کنار این روند به رئیس سازمان امور مالیاتی دستور ویژه داده شد تا مستندات مربوط به فرارهای مالیاتی را در اسرع وقت در اختیار دادستانی عمومی و انقلاب تهران قرار دهند.

دادستان عمومی و انقلاب تهران امروز اعلام کرده بود: با توجه به اینکه فرار مالیاتی جرم است؛ در مکاتبه با وزیر امور اقتصادی و دارایی مقرر شد که چنانچه در این زمینه گزارشی اعلام شده است، مراتب با ذکر شماره و تاریخ به اینجانب اعلام شود.

به گفته وی در مکاتبه با وزیر اقتصاد تصریح شد چنانچه تاکنون گزارش و اعلام جرمی در این خصوص صورت نگرفته است؛ ضمن مستندسازی در خصوص افرادی که فرار مالیاتی آنها مربوط به حوزه قضایی تهران است، مراتب را به همراه مستندات در مورد هر فرد به صورت مجزا با معرفی نماینده به اینجانب اعلام و موارد مربوط به سایر استان‌‎ها را به دادستان‌های مربوطه اعلام کنند.

بر اساس این گزارش، وزیر امور اقتصادی و دارایی در برنامه تلویزیونی ثریا از شناسایی ۱۷۶ هزار نفر با گردش مالی ۷۰۰ هزار میلیارد تومان، بدون پرداخت مالیات حتی به اندازه یک کارگر یا کارمند، شناسایی ۸۰۰ مورد کد ملی افراد زیر پنج سال با تراکنش بالای میلیارد و شناسایی یک هزار و ۱۰۰ کد ملی متعلق به اشخاص پنج تا ده سال با تراکنش بالای میلیارد خبر داده بود.

همچنین مطالعه کنید:

کاهش ۱۶.۴ واحد درصدی رشد نقدینگی با اقدامات جامع بانک مرکزی

به گزارش کسب و کار نیوز، روند صعودی رشد نقدینگی و ثبت ارقام بی­ سابقه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.