صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / اجلاس وزاری ارتباطات عضو اکو، فرصتی برای بازارسازی شرکت‌های اینترنتی ایرانی
اجلاس وزاری ارتباطات عضو اکو، فرصتی برای بازارسازی شرکت‌های اینترنتی ایرانی

اجلاس وزاری ارتباطات عضو اکو، فرصتی برای بازارسازی شرکت‌های اینترنتی ایرانی

کسب و کار نیوز- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو اکو، فرصتی را برای شرکت‌های ایرانی مهیا می‌کنیم تا بتوانند ظرفیت‌های خود را به نمایش گذاشته و برای محصولات خود بازارسازی کنند.

به گزارش کسب و کار نیوز، سومین اجلاس وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو سازمان اکو از امروز به میزبانی ایران برگزار شد. «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه این مراسم گفت: افتخار داریم که امروز میزبان اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو سازمان اکو و همچنین کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران باشیم تا در این ۲ روز راه‌های توسعه همکاری‌های دو و چند جانبه بین کشورها را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بررسی کنیم.

وی افزود: در آغازین روز برای اینکه مهمانان و هیات‌های عالی‌رتبه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از ۱۱ کشور از دستاوردهای شرکت‌های ایرانی بازدید کنند این نمایشگاه را ترتیب دادیم تا بخش کوچکی از توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، سخت افزار، نرم افزار، سرویس‌ها و خدمات برخط و دیجیتال که برای شرکت‌کنندگان در این اجلاس جالب توجه بود.

زارع‌پور گفت: همچنین ما جلساتی را برای کسب وکارهای بزرگ با وزرا و هیات‌های شرکت‌کننده تدارک دیدیم که شرکت‌های ایرانی بتوانند ظرفیت‌های خود را برای کشورهای شرکت‌کننده در اجلاس توضیح بدهند و راه‌های توسعه همکاری و بازارسازی برای محصولات ایرانی را در این کشورها بررسی کرده و راهکارهای عملیاتی برای آن پیدا کنید.

سازمان اکو ۵۲ سال پیش با همکاری سه کشور ایران، ترکیه و پاکستان تشکیل شد و ایران به عنوان یکی از بنیانگذاران سازمان همکاری اقتصادی اکو به شمار می گ‌رود. در حال حاضر ۱۰ کشور عضو این سازمان هستند و کشورهایِ پاکستان، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان و ایران عضوِ مشترک مابین اکو و سازمان همکاری شانگ‌های هستند.

همچنین مطالعه کنید:

ایجاد ۹۰ هزار شغل خانگی در سال جاری

به گزارش کسب و کار نیوز، محمود کریمی بیرانوند با بیان اینکه سال گذشته ۱۰۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.